Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskAlkoholu o Velikonocích holdovali i řidiči

Alkoholu o Velikonocích holdovali i řidiči
29.03.2016 13:38

Kromě podnapilých cyklistů policisté na Prostějovsku během prodlouženého velikonočního víkendu zjistili ještě čtyři další podnapilé řidiče. 

Prvním byl čtyřiadvacetiletý řidič osobního automobilu značky Volkswagen, kterého plumlovští policisté kontrolovali krátce před třetí hodinou po půlnoci dne 25. března v Prostějově, místní části Domamyslice. Muži při kontrole změřili hodnotu 0,48 ‰ alkoholu v dechu.

Dalším byl v 7:20 hodin 27. března devětapadesátiletý řidič automobilu značky Audi, který při kontrole v Mořicích nadýchal 0,21 ‰ alkoholu v dechu.

O necelé dvě hodiny později kontrolovali policisté obvodního oddělení Prostějov 2 v  Kostelci na Hané padesátiletého řidiče automobilu značky Škoda. Muži dechovou zkouškou změřili hodnotu 0,52 ‰ alkoholu v dechu.

Posledním zjištěným řidičem pod vlivem alkoholu byl v neděli v 11:00 hodin kontrolovaný pětatřicetiletý řidič automobilu značky Škoda. U toho policisté z obvodního oddělení Němčice nad Hanou při kontrole v obci Víceměřice změřili hodnotu 0,7 ‰ alkoholu v dechu.

„Všem uvedeným řidičům policisté zakázali další jízdu a kromě řidiče kontrolovaného v obci Mořice také zadrželi řidičské průkazy. Všichni jsou podezřelí ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích, za který jim u správního orgánu hrozí pokuta od 2 500 do 20 tisíc korun,“ podotkl policejní mluvčí František Kořínek. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce