Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskAlbert stahuje vodu, která se nedá pít

Albert stahuje vodu, která se nedá pít
29.11.2013 19:26

Česká republika, Prostějovsko - Zelený zákal se sedlinou stejné barvy objevili inspektoři v Aqua neperlivé vodě prodávané řetězcem Ahold, který má v Prostějově market Albert u hlavního nádraží. Voda není vhodná k lidské spotřebě, varuje potravinářská inspekce. Řetězec musí vodu v petlahvích okamžitě stáhnout.

„Nařídili jsme stáhnout z distribuční sítě společnosti Ahold balenou vodu nevhodnou k lidské spotřebě,“ informoval dnes mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

V petlahvích výrobku Aqua neperlivá pitná voda v balení o objemu litr a půl a s označením data minimální trvanlivosti do 2. 8. 2014 byl pouhýma očima patrný zelený zákal a zelená sedlina. „Z důvodu kontaminace cizorodou látkou vyhodnotila inspekce potravinu jako nevhodnou k lidské spotřebě a nařídila společnosti Ahold, aby závadnou šarži balených vod neprodleně stáhla z pultů ve svých pobočkách,“ konstatoval Pavel Kopřiva.

Zákazníky, kteří si takovou vodu koupili, zemědělská inspekce varuje, aby ji v žádném případě nepili. (das)

Závadná voda. Foto: archiv SZPI

Albert stahuje vodu, která se nedá pít Albert stahuje vodu, která se nedá pít

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce