Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskAktualizováno: Pančovaný alkohol už i v Alojzově – fáma jako hrom?

Aktualizováno: Pančovaný alkohol už i v Alojzově – fáma jako hrom?
31.12.2012

Alojzov - Není to tak dávno, co nám do redakce dorazil anonym, který přesvědčivě popisoval událost, ke které mělo před svátky dojít v Alojzově. Důvodem měla být razie Policie ČR a Celní správy na obchodníka s pančovaným alkoholem. Jak se nakonec ukázalo, anonym se nejspíše snažil o humor. Na co že to upozorňoval?

„Do sítě obchodníků s pančovaným nelegálním alkoholem je zapleten dlouhodobý podnikatel v gastronomii a zastupitel obce Alojzov,  předseda Kulturní a sociální komise Jozef Páníček. Štědrovečerní večeři mu osladili pracovníci Celní správy a Policie ČR. V kádích mezi kapry nalezli příslušníci celní správy neznámou tekutinu v plastových lahvích, které směřovaly do KaS centra v Prostějově, na facebookem medializovanou akci jeho synů pod názvem End of the World, a do dalších jeho podniků v Prostějově. Na štěstí včasným zásahem Celní správy a Policie ČR byli účastníci této akce ochráněni před možná i nebezpečným alkoholem," píše anonym a pokračuje. „Dne 21.prosince střed obce Alojzov připomínal děj filmové komedie Krakonoš a lyžníci. Při pohledu na smutného zastupitele Jozefa Páníčka po skončení razie, kterou tahle obec dosud nepamatuje, se naskýtá legendární hláška z díla Josefa Haška, kdy manželka hostinského Palivce prohlásila na vrub tajného policisty Bohouška: Proč sem choděj, kazej kšeft."

Vedení obce o události nic neví

„O celé záležitosti nemáme žádné informace, nebyli jsme kontaktováni nebo informování ani pracovníky Celní správy ani Policií ČR," informoval starosta Miroslav Grulich.

Také policisté věc dementují

„Po ověření mohu sdělit, že policie žádnou akci neprováděla, a ani se žádné takové neúčastnila," uvádí informaci na pravou míru mluvčí policie Josef Bednařík. Otázkou ale je zda tento pokus o vtip ze strany pisatele bude připadat humorný také jmenovanému zastupiteli Alojzova.

(kaa)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce