Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskAktualizováno: Add: Zoufalí obyvatelé chtějí domobranu

31.07.2012

Dřevnovice / Dobromilice - „Domobrana, ano, souhlasím, ale co bude dál? Pokud jsem si přečetl pravidla kritiky pozorně (pozn. red.: pravidlo při vkládání komentáře), tak vlastně nesmím nic psát - to mi připomíná cenzuru za bolševického teroru. A co je vlastně demokracie?" napsal k článku čtenář Stanislav Foltýn. My to uvádíme na pravou míru:

Při obvinění z protiprávního jednání konkrétních osob nebo organizací je nezbytné uvést (výhradně pro potřeby redakce) aspoň jeden platný kontakt. Jde o to vyvarovat se nepodložených anonymních útoků, jejichž zveřejnění je problematické. V kontextu tohoto konkrétního článku nelze pochopitelně ani uveřejnit případné podněcování k rasové nesnášenlivosti.

Eva: „Když nechcete podněcovat k rasové nesnášenlivosti, proč o tom vůbec píšete? Proč se neobrátíte na naše supermany ve vládě a v parlamentu (za posledních minimálně 20 let), co vlastně v této věci udělali? Jak pomohli jejich „členové" obcím? Odpovím si - nijak, jen plané kecy, sociální dávky pro nepřizpůsobivé, aby drželi pusu, a to je všechno! Je to všechno vina státu, který jen vyžírá od těch, kde je ještě co brát, a nic nedává! Kdybychom se tady všichni pozabíjeli, těm darmožroutům v parlamentu je to jedno - ještě budou rádi, že mají o starost míň!"

Anna: „Souhlasím, že problém je třeba řešit ve vyšších patrech. Ovšem je potřeba na adresu novinářů říci, že jsou tady od toho, aby nás relevantně informovali - což tyto noviny dělají. Pokud by se tak nestalo a novináři nás neinformovali, byla by to třeba právě paní Eva, která by ohnivě volala po nápravě. Noviny nemohou měnit zákony, pouze veřejné mínění. Situaci ale mohou například ovlivnit sami voliči - pokud chodí k volbám."

Milan: „Jednoduché řešení. Cigány vystěhovat zpět, odkud přišli. Všude, kde se zabydleli, jsou samé problémy. Policie nic nezmůže. Dělají si z nich srandu. Je to sorta lidí hájená státem proti bílým obyvatelům našeho státu."

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce