Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskAktualizováno: Add: Zastupitelé za TOP09: Postup města je nezákonný

16.01.2013

Prostějov - „Říkám si, jestli už konečně nenastal čas zastavit projekt, který nás všechny má obrat nejen o největší společenský sál v regionu, ale i o zkušebny, klubovny, menší sály. Za svoje peníze si budeme stavět novou tržnici (nad pakovištěm developera) a za svoje pak budeme řešit zrušených 150 parkovacích míst pro občany, protože celou nově vzniklou parkovací kapacitu využije nové obchodní centrum. Pozemky jsou zatím naše. Od investora za ně zatím nepřišla ani koruna, navíc inkasují nemalé částky za naši tržnici. Smlouva je napsaná výhodně jen pro investora," píše k článku čtenář H. N. a pokračuje:

„Občan dle stávající judikatury nemá právo na soudní posouzení smlouvy, když se nepřihlásil s projektem na výstavbu. Blíže na www.proprostejov.eu/kasc, www.pavelbursa.cz ... Redakce by snad mohla udělat článek s některým členem rady města, který obhájí projekt s Manthellanem. Nejvíc se do obhajoby projektu zapojil v čase výběrového řízení a podpisu smlouvy Zdeněk Peichl a v současnosti zřejmě Jiří Pospíšil. Bylo by dobré, kdyby se (na základě nových a nových skutečností) vyjádřila i Rada města jako celek. Mimořádné jednání zastupitelstva je k tomu tím správným místem. Související články zde."

Pavel D. F. Hrubý: „Podle toho, jak se naši radní chovají, je zcela zřejmé, že jim Manthellan dobře zaplatil (nebo jim „provize" alespoň slíbil). Chovají se proto jako zaměstnanci této společnosti. Příklad podání EIA sami sobě je toho důkazem. Radnice v Prostějově prostě patří nikoliv občanům, ale Manthellanu. Toto zjištění je děsivé, zvláště když uvážíme možné kontakty této firmy na zločinecké podsvětí. Nikdo s tím ale už nic nenadělá, protože tou smlouvou s Manthellanem, kde byl zašantročen kulturní sál, si naše vedení vědomě zabetonovalo cestu k ústupu. Všichni jsme tedy rukojmími Manthellanu..."

HN: „Ještě jsem vyhledal starší zajímavý odkaz na velmi povedený rozhovor s radním Peichlem. http://www.iprostejov.cz/cz/p/verte-ze-v-tom-nejsou-temne-sily-rika-zdenek-peichl/"

NM: „Nebylo by rozumné udělat referendum, zda to obyvatelé města chtějí nebo ne, jako to udělali v Plzni? Ale asi je pozdě, Manthellan to dostane tak jako tak."

HN: „Situace v Plzni byla v mnohém stejná (od začátku nebyl brán zřetel na názory obyvatel), v mnohém byla ještě komplikovanější, protože stavební pozemek již vlastní developer. Přesto se občané v referendu v Plzni rozhodli, že v centru OC nechtějí a toto teď platí. U nás je situace jednodušší v tom, že pozemek je stále náš (ve vlastnictví města). Není ani EIA, ani Regulační plán. Investor tudíž zatím ani nemůže předložit plány pro stavební řízení. O demolici žádá vždy vlastník nemovitosti, což je zatím město... Smlouva s Manthellanem je neplatná z více důvodů, zejména je v rozporu s původním zadáním výběrového řízení. Toto zadání zastupitelstvo nikdy nemodifikovalo. I kontrolní výbor zastupitelstva v tomto nalezl rozpor. Za tento stav je bohužel zodpovědný nikoliv Drmola, Uchytil, Peichl, ale každý jednotlivý člen Rady a Zastupitelstva. Je na čase si tuto zodpovědnost přiznat."

Č.: „Jen malou poznámku - otázku. Kde byli naši TOP občané O9 až doposud? Že by teď lobbovali za nového prezidenta ze svých řad?"

LN: „Pro Č: Zastupitelé Top 09 se od samého počátku kauzy aktivně angažují a snaží se věc vyřešit. Škoda, že jsou v zastupitelstvu jedni z mála, vlastně jediní, co se nebojí hlasovat proti stádoidním doporučením rady... Milý Č, zajděte si někdy na zastupitelstvo, uvidíte na vlastní oči."


(red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář

Další články:související kauzy |
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce