Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskAktualizováno: Add: Multifunkční hala podle Poláků?

28.11.2012

Prostějov - „Obyvatelé okolních ulic kolem Jezdecké ulice, ve které se plánuje multifunkční hala megalomanského stylu, se už „velmi těší na ten klid", který tu bude panovat. Z jedné strany hlučná Dolní, navazující na řvoucí dálnici, z druhé strany poměrně klidná část města obklopená multifunkční halou se svými halasícími návštěvníky. Nebyl by lepší park a rozšířená botanická zahrada?" ptá se k článku čtenářka Č.. Další reakce:

Marie D.: „A nebylo by lepší místo bourání kulturáku postavit to plánované nákupní centrum místo kasáren? Nový kulturák by se nemusel stavět a ušetřilo by se za bourání kulturáku a Manthellan by za 30 mil., které má na to vydat, mohl zbourat jezdecká kasárna."

Č.: „Paní Marie D., postavením nákupního centra místo jezdeckých kasáren by této čtvrti na klidu také nepřidalo. Nám jde o trochu klidu, který k životu potřebuje každý."

Jaromír: „Proč další halu, když Orli prý půjdou do Brna, kdo tam bude hrát? Nejsou to vyhozené peníze?"

(red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář

Další články:související kauzy |
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce