Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskAktualizováno : Add: Druhé kolo prvního soudu v kauze Manthellan skončilo

29.06.2012

Prostějov - „Soud prdlajs rozhodl ... Jen zopakoval v rozsudku předchozí stanovisko Okresního soudu , že občan není legitimován v té věci vůbec podat žalobu a soud opětovně se meritem věci vůbec nezabýval," píše k článku čtenář Roman a pokračuje :

„ Ať město k tomu svému sdělení zveřejní rozsudek a lidi si to tam sami přečtou, že se obsahem smlouvy soud prokazatelně nezabýval. Jen nám se radnice snaží namluvit, že soud něco posuzoval či věcně řešil! Není to pravda! Existuje nadále zásadní rozpor mezi platným usnesením zastupitelstva a schválenou smlouvou, bohužel když tu smlouvu nenapadne u soudu Manthellan či samo město, nikdo do toho jiný mluvit nesmí. Ale to neznamená, že vše proběhlo dle práva. A na to jsou už i jiné rozsudky, které tento postup rozdílu mezi záměrem a smlouvou řeší a definují ho jednoznačně jako rozpor s dobrými mravy (zkráceně ve stylu: něco jiného lidem říkám, něco jiného konám)," doplňuje Roman.

Vlastík: „Je to bord*l !!! jak to, že do toho nikdo ( občan města ) nesmí mluvit ??? a co trestní oznámení za zneužití svých pravomocí, nebo něco ??? "

(red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář

Další články:související kauzy |
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce