Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskAdd: Vrahovická večerka a podchod – nepříjemný úsek na spojnici s centrem

03.07.2012

„Proč radní? Jednoduché řešení existuje. Provozovatel poskytuje sezením ze zákona občerstvení, které musí splňovat přísná kritéria. Stačí ohlášení na hygienu a ta musí neprodleně konat," píše k článku čtenář Vančík.

Další reakce čtenáře se zkratkou „linurb":

Jsme rádi, že se konečně někdo další ozval.  Když jsme zhruba před dvěma týdny upozorňovali na popíjení ve Vrahovicích, opravdu úžasně nám město odpovědělo. Jsme rádi, že to lidem z této místní části není lhostejné. Třeba se i pro nás ve Vrahovicích začne něco dělat, viz chybějící cyklostezka a podobně.

Zeptali jsme se vedoucí oddělení Hygieny výživy Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje, územní pracoviště Prostějov Zuzany Bartošové na to, jak se tento případ posuzuje a zda by se ve věci nedalo něco konkrétního udělat.

„Pro umístění venkovního posezení je třeba vždy mít souhlas majitele pozemku. Jakmile jsou zřízena místa k sezení, musí být WC pro zákazníky zajištěno.  Do deseti míst postačuje jeden záchod, nad deset míst už musí být 2 kabiny (muži/ženy). K posezení před Večerkou na Vrahovické ulici se orgán ochrany veřejného zdraví nevyjadřoval. V tomto případě je ale WC pro zákazníky zajištěno v objektu provozovny - v baru umístěném ve 2. patře, nad provozovnou Večerka. Provozovatele jsme na základě vašeho dotazu v této věci kontaktovali a přislíbil trvalé zpřístupnění WC pro zákazníky. Dodržování základních hygienických návyků je ale v rukou každého jednotlivce," vysvětluje vedoucí oddělení Hygieny výživy Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje, územní pracoviště Prostějov Zuzana Bartošová.

(kaa)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce