Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskAdd: Prodej domu na Husáku: zameteno a jede se dál

Add: Prodej domu na Husáku: zameteno a jede se dál
31.05.2011

Co nebylo zveřejněno ze zákulisí případu

Prostějov - K nedávno uveřejněnému článku o pochybném prodeji bytového domu č. 83 na Husově náměstí nám přišel komentář od čtenáře: „Ruka ruku myje. Asi to bude tak, že jeden na druhého něco ví, a proto se to snaží ututlat. A co že zrovna pan Vejmola, který, jak píšete na kauzu poukazoval, najednou vyhrál výběrové řízení na šéfa KAS centra? Nebude to jenom taková trafika?" Zeptali jsme se tedy Romana Vejmoly, jakým způsobem byly ukončeny stížnosti v otázce prodeje domu. Přestože odpověď přislíbil, po několika týdnech a několika urgencích neodpověděl. Přinášíme tedy některé doposud neuveřejněné informace, které poskytl na podzim loňského roku, kdy se ke kauze velmi ochotně vyjadřoval:

Bílý kůň

„S největší pravděpodobností by kauza vůbec nevznikla, kdyby se paní Hájková z Domovní správy nevypravila a nekontaktovala nájemníka Tomáše Nováka, se kterým si pan Klapka několik měsíců dělal, co chtěl. Tomáš Novák se vyjádřil v tom smyslu, že toho spoustu podepsal a od ničeho nemá kopie. On nerozumí vůbec ničemu. Neuměl ani odpovědět na otázku, zda je, či není členem Baráčnického spolku. Vůbec mu nedochází, co spáchal. Přirovnal bych tu jeho funkci k „bílému koni". Novák už se pak s nikým nechtěl bavit, byl z toho na nervy, asi mu někdo vyhrožoval."

Propojení je nemorální

„Nejenom že Klapka koupil dům, ale navíc ho zadlužil ve prospěch paní Klapkové. Založili spolek, kde dominuje on, jeho manželka a dcera. To propojení je absolutně nemorální, to by nikde na světě neprošlo - aby se prodával městský majetek městskému právníkovi, navíc na základě čestného prohlášení, které vykazuje nedostatky. Když si ho pozorně přečtete, je v něm napsáno, že Klapka má uloženy plné moci vlastníků domu, nikoliv nájemníků."

Jsou v Domovní správě kulturní běloši?

„Pokud by to někdo na Domovní správě četl jako kulturní běloch, a ne jako blázen, tak by zjistil, že to prohlášení není k ničemu. Že je naaranžované."

Skutečný seznam nahradil jiný

„Skutečný seznam obsahoval nesouhlas některých nájemníků. Kupodivu na Domovní správu doputoval seznam úplně jiný, kde všichni souhlasili. Je podezření na falšování podpisů, dělají z lidí blázny. Klapka v tom umí chodit velice dobře, hraje o čas a manipuluje důkazy."

Klapka řval na místostarostku jako utržený

„Radní se na nájemníky úplně vykašlali. Alois Mačák, který je v dozorčí radě Domovní správy, hladil holky (pozn. red.: stěžující si nájemnice) po hlavě, Alena Rašková se nechala pucovat Klapkou po telefonu, který na ni řval jak utržený ze řetězu. Stáhla se do ústraní, přestože ví, že jde o podvod. Vzali takhle jednoho radního po druhém. Město dál Klapku zaměstnává."

Policie případ odložila. „Zřejmě se nejedná o trestný čin," sdělil mluvčí policie ČR Petr Weisgärber.

O vyjádření jsme požádali i Zdeňka Klapku.

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář

Další články:související kauzy |
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce