Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskAdd: Konektivita po vlastní linii

30.06.2011

Prostějov – K uveřejněnému článku nám přišlo upozornění od jednoho čtenáře: „Paní Gáborová nějak pozapomněla na připojenou městskou policii, která využívá stejnou technologii a platí si konektivitu sama. To je stejné postavení jako Domovní správa. K čemu pak město zakopalo ty optické kabely do zámku? Aby se nevyužily a vyhazovaly peníze oknem? Ona ta bezdrátová technologie do zámku nebude zadarmo...“

Jana Gáborová nám poskytla toto vyjádření: „Pro potřeby Městské policie Prostějov je vyčleněna pevná část konektivity (v tomto případě myšleno kapacity linky). Pokud jde o úhradu za konektivitu, čerpá ji ze své kapitoly v rámci rozpočtu jako každá jiná součást městského úřadu na této organizační úrovni. Na zámek optické kabely vedou, takže technická konektivita (jako fyzické připojení zámku) by byla možná, šlo by řešit pronájem nebo zápůjčku dvou vláken optiky (například obchodní společnosti Domovní správa). Ale pokud jde o konektivitu ve smyslu kapacity linky, jsou již případy, kdy je kapacita pro městský úřad blízko saturace (je naplněna) a dnes ani v blízké době několika měsíců ji nemůžeme zatížit připojením další organizace."

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
07.07.2011

Prostějov - „Nebylo by od věci, aby si redaktor podepsaný pod tímto článkem nejprve zjistil skutečný stav věci a pak teprve objektivně informoval občany města. Skutečnost je totiž taková, že primárně se sama Domovní správa spolu se správcem IT snažila od začátku o využití optiky zakopané v zemi mezi radnicí a zámkem," zareagoval na uveřejněný článek Pavel Šustr.

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce