Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskAdd: Fotopostřeh: Babo, raď!

Add: Fotopostřeh: Babo, raď!
22.01.2012

Soběsuky - „Toto dopravní značení je zcela v pořádku, akorát se s ním na silnicích motoristé moc často nesetkají. Tato značka dle vyhlášky neupravuje vedení hlavní silnice, ale pouze vyznačuje tvar křižovatky, zde tedy upozorňuje, že se jedná o křižovatku ve tvaru písmene "T". Přednost v jízdě zde upravuje značka "hlavní pozemní komunikace" a dodatková tabulka na tuto značku nemá žádný vliv. Věřte mi, že autoškola dokáže řidiče na tuto značku připravit, protože ji učitelé znají... Bylo by vhodné si nejprve nastudovat danou problematiku, v tomto případě odkazuji na vyhlášku 30/2001 Sb. § 15 odst. 1 písm. b)," napsal nám čtenář Tomáš Geisler. Prostějovský učitel autoškoly, kterého jsme oslovili, ale říká něco jiného:

„Podle mě je použitá špatná dodatková tabulka. Ve spojení se značkami "Hlavní pozemní komunikace", "Dej přednost v jízdě" nebo "Stůj, dej přednost v jízdě" zákon ukládá použití dodatkové tabulky, na které je vedlejší pozemní komunikace vyznačena čarou o poloviční šířce než hlavní pozemní komunikace. Z této kombinace značek nevyplývá průběh hlavní pozemní komunikace, tzn. jestli hlavní vede rovně nebo doleva. Řidič to má šanci zjistit až v okamžiku, kdy najede do křižovatky, rozhlédne se a uvidí značky upravující přednost na zbývajících komunikacích. V každém případě řidič v této situaci nedává nikomu přednost v jízdě."

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce