Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskAch ty ženy!

Ach ty ženy!
30.06.2012

Prostějov - Opilá žena tvrdila, že ji napadl muž a sebral jí pivo. Takovéto sdělení přijali minulý pátek strážníci na linku 156. Jiná žena si zase vchod do obchodního domu spletla s toaletou.

Opilá žena , po deváté hodině ranní!, nahlásila strážníkům na tísňovou linku 156, že ji napadl a okradl neznámý muž. Vyslaní strážníci se však na místě nestačili divit. Opojená oznamovatelka se dožadovala dalších lihovin po personálu. Ten ji ho ale už neposkytl. Strážníci jednačtyřicetileté ženě museli vysvětlovat, že obsluha ji nenapadla ani neokradla. Jen správně postupovala vzhledem k tomu, že její organismus už má v sobě alkoholu skutečně dost. Divoška zřejmě usoudila, že jí tady nenalijí, zaplatila a místo opustila.

Jiným případem, ke kterému volali strážníky, byla opět žena:

Nejprve močila před vchodem do obchodního domu, pak se napájela alkoholem u dětského hřiště. Hlídka k ní musela , minulý pátek před šestnáctou hodinou , vyrazit na základě telefonického sdělení do Plumlovské ulice. Podle popisu od oznamovatelky našli strážníci u dětského hřiště, mezi ulicemi Antonína Slavíčka a Václava Špály, jedna čtyřicetiletou bezdomovkyni. Ta tady mocně popíjela pivo a protože tímto chováním porušovala vyhlášku města, láhev jí sebrali. Nakonec putovala na služebnu Policie ČR, protože jí chyběly potřebné osobní doklady. Přestupkové jednání ženy je postoupeno správnímu orgánu.

(red)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce