Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Muzeum zve na diskoples
30.09.2019 06:32

Muzeum a galerie v Prostějově zve u příležitosti výstavy sametovÁ TŘICÍTKA na diskoples, který se uskuteční v prostorách výstavních sálů muzea na nám. T. G. Masaryka 2 v pátek 8. listopadu 2019 od 19 hodin.

30.09.2019 06:30

Podzimní úklid proběhne v Prostějově stejně jako loni v měsíci říjnu. Bude zahájen v úterý dne 1. října 2019. Počínaje tímto dnem budou po městě rozmisťovány velkoobjemové vany v termínech níže uvedeného seznamu.

29.09.2019 08:46

V úterý 1. října 2019 v 17 hodin se v Galerii Mánes Club v Prostějově v Kostelecké ulici č. 18 koná vernisáž výstavy obrazů prostějovské malířky Olgy Měsícové.

29.09.2019 08:40

Obyvatelé Prostějova by příští rok měli za svoz a likvidaci komunálního odpadu zaplatit stejně jako letos 600 korun na osobu. Cenu poplatku za odpad ponechává na letošní úrovni vyhláška, kterou schválila městská rada a ještě ji musí schválit zastupitelstvo.

28.09.2019 07:59

Máte doma kabelku, kterou můžete postrádat, ale zároveň ještě může posloužit někomu jinému? Pak se zapojte do charitativní akce "Kabelkový veletrh Deníku".

28.09.2019 07:55

Průběžné rozpočtové hospodaření města za první pololetí vykazuje kladné saldo ve výši 101,32 milionů korun. Zatímco schválený i upravený rozpočet města na rok 2019 vykazuje díky zařazeným investičním akcím požadavek na schodkové hospodaření, průběžné hospodaření města skončilo ve sledovaném období v plusových číslech. Skutečný objem přijatých prostředků tak v prvním pololetí převýšil uskutečněné výdaje.

27.09.2019 09:57

Jako každý podzim, i letos se v Prostějově bude Uklízet Česko. Celostátní akce byla 21. září, termín ale není nutné dodržet. Okrašlovací spolek města Prostějova jej stanovil na 28. září, kdy slavíme Den české státnosti.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce