Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Město žádá o dotace. Na park v Okružní a zeleň v Zahradní
30.09.2018 08:09

Pro vznik nového parku a ozelenění ulice žádá město Prostějov o dotační peníze. Rada města Prostějova schválila projektový námět „Nový park Okružní“ a přípravu a podání žádosti o poskytnutí dotace z Operačního programu Životní prostředí.

30.09.2018 08:07

Pod společným heslem „Hledejte práci tam, kde skutečně je!“ proběhne od konce září pět Burz práce a vzdělání v Olomouckém kraji, a to ve všech okresních městech. Prezentovat se na nich budou nejvýznamnější zaměstnavatelé z našeho i sousedních regionů a také školy, o jejichž absolventy je největší zájem. Vstup a veškeré poradenské služby budou pro veřejnost zdarma. V Prostějov se bude konat 2. října.

29.09.2018 07:46

Rada města Prostějova vyhlašuje záměr pronájmu prostoru sloužícího podnikání o celkové rozloze 195,82 metrů čtverečních na Pernštýnském náměstí v Prostějově. 

29.09.2018 07:45

Nedávno vybudované padesátimetrové koupaliště ve Vrahovicích získalo slíbené dovybavení.

28.09.2018 06:32

V sobotu 29. září pořádá prostějovský Iris Den na louce. S ochranáři se můžete podívat na Čubernici v Plumlově.

28.09.2018 06:30

Vlasta Redl je samorostlý všeuměl (skladatel, textař a zpěvák, spisovatel, studiový hráč, aranžer, hudební režisér a producent, podílel se na téměř šedesáti albech, je taktéž autor divadelní a filmové hudby). A v říjnu zavítá do Prostějova!

27.09.2018 08:04

Výdej bionádob se skuteční ve sběrném dvoře v Průmyslové ulici v Prostějově. Výdej bude v těchto termínech:

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce