Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Přijďte si poslechnout debatu lídrů voleb do komunálu!
30.09.2014 14:20

Vůbec první hromadná předvolební diskuze v historii komunálních voleb pod taktovkou PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku se nezadržitelně blíží. Už tuto středu budete mít jedinečnou příležitost zeptat se na cokoliv lídrů politických stran a hnutí, která usilují o místa v novém zastupitelstvu. A očekává se i vzájemná řízná diskuze! 

30.09.2014 14:11

Jako Mnichovská dohoda, správněji Mnichovský diktát, je označována smlouva, kterou 30.9.1938 podepsali Adolf Hitler, Benito Mussolini, Èdouard Daladier a Neville Chamberlain. Před 76 lety bylo Československo touto dohodou přinuceno postoupit Sudety Třetí říši.

30.09.2014 14:07

Kvůli množícím se stížnostem a upozorněním na obsah internetových stránek, které připomínají svým názvem nebo obsahem stránky Úřadu práce ČR (ÚP ČR), sděluje úřad jediné. Oficiální stránky jsou www.uradprace.cz a informace naleznete i na Integrovaném portálu Ministerstva práce a sociálních věcí.

 

30.09.2014 07:21

Ministerstvo zdravotnictví stanovilo jako nebezpečný výrobky fa Mauria Hradec Králové. Společnost MAURIA HK s.r.o., uvedená na etiketě, odmítá jakoukoli spojitost s předmětnými kosmetickými přípravky, není osobou odpovědnou za jejich uvedení na trh. Skutečný výrobce je dosud neznámý.

 

30.09.2014 07:17

Prostějov byl na mosteckém ledě blízko tří bodovému zisku, v prodloužení ale inkasoval a tak se musí spokojit s bodem jediným. Utkání skončilo 3:2.

30.09.2014 07:08

Podle průzkumu každé 6. dítě ve věku mezi 11 až 15 let má nadváhu! Právě v tomto věku se rozhoduje, zda bude v dospělosti zdravé. Obezita je přímá cesta k cukrovce a dalším těžkým nemocem.

30.09.2014 07:04

Již čtvrtý ročník Oslav lesa na Floře proběhne v sobotu 4. října. Lesníci touto akcí oslavují Den stromů, který připadá v ČR na 20. října. Cílem oslav je zábavnou formou poukázat na nepřeberné množství funkcí a rolí, které „zelené plíce modré planety Země“ naší společnosti poskytují.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce