Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Fantom restaurací stihl sérii deseti vloupání
30.09.2013 15:32

Prostějov – Za čtyři měsíce stihl deset vloupání v Prostějově. Teď půjde před soud. Policistům se podařilo dopadnout recidivistu, který napáchal škodu za 385 tisíc. Specializoval se na restaurace.

30.09.2013 13:43

Prostějovsko – Kvůli naplánované opravě trati nepojedou ode dneška do čtvrtka vlaky mezi Ptením a Dzbelem. Zastávky výlukových autobusů jsou většinou před nádražní budovou.

30.09.2013 12:57

Plumlov – Obyvatelé Plumlova se dočkají rozšíření služeb sběrného místa, kam vozí odpad. Město, které dostalo pětimilionovou dotaci na zřízení oficiálního sběrného dvora, nakoupí i kontejnery na vysloužilé elektro a techniku na drcení odpadů. Doufá, že černé skládky kolem přehrady skončí.

30.09.2013 11:49

Prostějov – Jak pracovat s myší, poslat e-mail nebo zavolat vnučce po internetu? V prostějovské knihovně začala série počítačových lekcí pro dříve narozené. Zájem je obrovský, kurz, který zorganizoval Klub seniorů, byl během hodiny od vyhlášení plně obsazený.

30.09.2013 10:41

Olomouc, Prostějov – Z násilí proti úřední osobě bude obviněn třiatřicetiletý fotbalový fanoušek z Prostějova, který napadl policistu v Olomouci. Incident se odehrál v sobotu odpoledne před utkáním Sigmy se Zbrojovkou Brno. 

30.09.2013 09:54

Prostějov - Chráněné bydlení v prostějovské Daliborce bude mít po roce provozu vlastní auto. Za symbolickou korunu jej dostane od firmy, která na něj sehnala sponzory. Charita bude užitkovou dodávkou Renault Kangoo vozit klientům domova Daliborka obědy nebo je dopravovat k lékaři.

30.09.2013 08:10

Prostějov – Technické služby budou od tohoto týdne rozvážet po Prostějově velké železné vany. Začnou v úterý na sídlišti Hloučela a skončí v závěru října ve Vrahovicích. Lidé do nich budou moci naházet starý nábytek, ale i shrabané listí.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce