Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Takovou srážku albánský řidič nečekal
30.09.2012

Prostějov - Nečekaná kolize čekala na albánského řidiče na R46. Ten včera na 13 kilometru potkal skupinku divokých prasat. Prase bylo usmrceno, auto zůstalo nepojízdné. Škoda je předběžně určena na 40 tisíc korun.

30.09.2012

Prostějov - Klub historický a státovědný v Prostějově s radostí oznamuje svůj první ediční počin - vydání kalendáře na rok 2013 nazvaného Ze dna plumlovské přehrady. Autorem fotografií a doplňujícího textu je známý prostějovský fotograf Bob Pacholík.

30.09.2012

Smržice - Čtyři jednotky z řad profesionálních i dobrovolných hasičů likvidují rozsáhlý požár rodinného domku a jeho přístaveb. Novostavba rodinného domu celkově podlehla ničivým plamenům. Škoda je asi pět milionů korun. 

29.09.2012

Stražisko - Na prodloužený víkend nebudou v dobrém vzpomínat účastníci události, která se dnes stala mezi obcemi Stražisko a Ptenský dvorek.  Havarovala tady řidička motorového vozidla, která narazila přímo do stromu. Spolu se třemi dětmi byla převezena do nemocnice.

29.09.2012

Prostějov - Pocity, které zažil dvaašedesátiletý muž, když se probral z hlubokého spánku, si asi nezadaly s filmy hollywoodských tvůrců. Do bytu se mu dostávali přivolaní hasiči a policisté.

29.09.2012

Čechy pod Kosířem: Depozitář Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem otevřelo své brány. Cenností největší byl zrestaurovaný smuteční kočár, který se podařilo zakoupit od italského podnikatele. Historická hodnota je nevyčíslitelná. Otvíral se také nový depozitář, který bude mimo jiné, součástí prohlídek.

29.09.2012

Prostějov - Hanácké oslavy a mnoho jiných událostí, kde se zpívá a tančí v rytmu lidové muziky - všude tam vystupuje hanácký soubor Klas z Kralic na Hané. Právě tato skupinka šikovných lidí vydala další CD. K mání je v Kavárně ve Špalíčku.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce