Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Pozemky v kempu se nedaří získat
30.09.2011

Plumlov - Budoucnost kempu Žralok je krajně nejistá. Městu se totiž stále nedaří vyjednat bezúplatný převod pozemků od státu. Kupní cena 18 milionů za 2,5 hektaru je pro město nepřijatelná. V přepočtu vychází metr čtverečný na 720 korun, přičemž samo město prodává běžně obyvatelům parcely za stokorunu na čtverečný metr. Současný stav, kdy za pronájem pozemků v kempu odchází ročně 130 tisíc státu, hospodaření kempu významně zatěžuje. Není tedy vyloučeno, že výhledově rekreační zařízení změní majitele. A to i přes to, že v příštím roce má být Podhradský rybník už napuštěný.

30.09.2011

Prostějov - Nesoulad mezi příjmy a výdaji už v pololetí znepokojil městské zastupitele, situace se může ještě podstatně zhoršit díky celostátnímu vývoji. Starosta Miroslav Pišťák by si přál, aby výsledek na konci roku nepřesáhl propad deset milionů, ten ale už nyní činí podle předsedy finančního výboru Radka Zacpala patnáct milionů oproti loňskému roku.

30.09.2011

Prostějovsko - Tvrdila, že ve svých dvaasedmdesáti letech pracuje, pobírá plat čtrnáct tisíc čistého, zatajila své dluhy, které nezvládá splácet, i skutečnost, že žádá soud o povolení oddlužení. Vyinkasovala další úvěr ve výši dvacet pět tisíc. Teď má na krku úvěrový podvod.

29.09.2011

Czech Radar ušlý zisk vymáhat nebude

Prostějov - Ačkoliv se o problematice kolem stacionárních radarů v souvislosti s vedením správních řízení hodně mluvilo a zúčastněné strany se víceméně shodovaly na tom, že o velký problém nejde, nikdo ho přesně nepojmenoval a celá věc se táhne neúměrně dlouho. Metodika, kterou město vypracovalo, už půl roku leží na ministerstvu dopravy. Za zhruba rok a půl, kdy se v Prostějově nevybírají pokuty zjištěné radary, utíkají dvěma subjektům peníze - městu a společnosti Czech Radar. Tato firma navíc zajišťuje chod radarů na své náklady. Zajímali jsme se, zda bude vymáhat ušlý zisk. Je také zvláštní, že problémy v jiných městech, provozujících stejný systém, údajně nejsou.

29.09.2011

Z nemocnice na hřbitov bez zpáteční jízdenky?

Prostějov - Tři autobusy už dnes, zítra přijede čtvrtý. Prostějovská přepravní společnost FTL představila nejmladší kusy svého vozového parku. Do roku 2013 jich od výrobce převezme ještě šest. Dohromady budou stát 70 milionů korun a všechny jsou určeny pro městskou hromadnou dopravu. Oranžovou verzi ale společnost objednávat nebude. Vyhne se tak narážkám na jednu z vedoucích politických stran prostějovské radnice.

29.09.2011

Prostějov - Cesta na Záhoří, která kdysi vznikla bez souhlasu majitelů pozemků, je v dezolátním stavu. K její údržbě se nikdo nehlásí. Lokalita je navíc na hranici katastrů, a tak prozatím není rozhodnuto, zda prostějovští zastupitelé zvednou ruku pro výkup a směnu pozemků, aby napravili křivdu, kterou město nezpůsobilo. Převzali by tím na sebe odpovědnost o komunikaci pečovat. Zatím ani není jasné, jak by to městskou kasu zatížilo.

29.09.2011

Zájmové skupiny dbají na děti, podnikavci na zisk

Prostějovsko - Trendem posledních let se staly letní tábory ve stanech a srubech, kde nebývají podmínky pro dlouhodobé skladování potravin. To paradoxně vede k úbytku dřívějších nešvarů a z toho vyplývajících nemocí. Důvodem zlepšení je nutnost okamžitého zpracování potravin. Ani letos ale hygienikové nechodili zbytečně a padla i pokuta.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce