Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Zrekonstruovaná trasa ulice Plumlovská bude delší
31.08.2019 06:56

Zastupitelstvo města Prostějova bude schvalovat finance, které si navíc vyžádá rekonstrukce dopravní tepny města. Investiční akce byla zahájena v roce 2018. Ve výběrovém řízení předložila nejvýhodnější nabídku společnost COLAS CZ a.s..

31.08.2019 06:53

Dne 26. srpna se krajští hygienici opět vydali k plumlovské přehradě. Jejich měření kvality vody dopadlo pro nádrž špatně, tentokrát obdržela červeného smajlíka.

30.08.2019 09:01

VIII. ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů se v kempu Žralok v Plumlově koná v sobotu 31. srpna. Slavnostní zahájení je v 10 hodin.

30.08.2019 08:58

Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka v dráhové cyklistice – je tady. Prostějovský velodrom bude jeho účastníky dvacátého ročníku hostit dnes a zítra, v pátek 30. a v sobotu 31.srpna. Výtěžek akce je určen pro onkologické oddělení Fakultní nemocnice Olomouc.

29.08.2019 07:16

Od 9. září 2019 do 30. dubna 2021 bude uzavřena cyklostezka do Smržic. Důvodem je stavba severního obchvatu města Prostějova.

29.08.2019 07:12

Letošní 11. ročník Plumlovského draka, který se koná už tuto sobotu 31. srpna 2019, přinese vedle osvědčených věcí i několik novinek. Tou hlavní je souběžně se konající velký dětský den se spoustou aktivit, a to vše tradičně na pláži „U Vrbiček”.

28.08.2019 07:18

Dnes, to je ve středu 28. srpna, bude prostějovské hlavní náměstí patřit hudbě. A stejně tomu bude i ve čtvrtek.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce