Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Parkování ve Školní? Akorát pro zlost!
31.08.2014 11:46

Míst na parkovišti ve Školní ulici v Prostějově je v současné době kvůli rekonstrukci městských hradeb méně. Situace je v této lokalitě ale špatná již delší dobu. Může se totiž stát, že zaplatíte parkovné, místo ale nenajdete. Ti, kteří situaci znají, raději nic neriskují a jdou zaplatit až poté, co se jim podaří auto zaparkovat.

31.08.2014 11:44

Městský kamerový dohlížecí systém má Městská policie Prostějov již od roku 2000. V rámci jeho výstavby se během jednotlivých etap podařilo vytvořit tzv. „bezpečný koridor“ a umístit kamery na místech, kde dochází častěji k páchání trestné činnosti.

31.08.2014 11:42

Prostějovští kriminalisté zahájili trestní stíhání 21letého muže z Prostějovska, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Vykradl dům a čtyři auta, pátý vůz poškodil.

31.08.2014 08:14

Dnes je poslední prázdninový den, a to znamená, že podzim už klepe na dveře.

31.08.2014 08:04

Na základě podnětů, které zazněly na setkání představitelů vedení města s obyvateli sídl. E. Beneše a přilehlých částí dne 6. března 2014 byly zhotoveny studie revitalizace náměstí Odboje a Neumannova náměstí.

31.08.2014 07:53

V průběhu uplynulého týdne dvakrát strážníci doprovázeli opilce na záchytnou stanici do Olomouce. V prvním případě se jednalo o agresivního muže,v druhém o ženu, neschopnou se udržet na nohou.

 

30.08.2014 19:00

Dělníci, kteří stavěli v sobotu dopoledne pódium před radnicí, pracovali za pozornosti hezké řádky přihlížejících. "Koukni, jak jim to jde hezky od ruky," pochvalovala jejich um paní v letech.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce