Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

V průmyslové zóně vyrostou dvě autobusové čekárny. V Krasicích bude nová
31.08.2013 09:45

Prostějov – „Retro“ zastávka s půvabným oblým tvarem od rybníka v Krasicích zmizí. Nahradí ji unifikované sklo a kov. Nové autobusové čekárny nechá město postavit také pro dojíždějící zaměstnance v průmyslové zóně

30.08.2013 15:29

Konice – Třiadvacet tisíc bylo v peněžence, kterou včera ráno našel v Konici mladý muž. Zvedl ji ze silnice a s celým obsahem bez váhání odnesl na policejní služebnu.

30.08.2013 14:51

Prostějovsko – Blíží se rizikový poslední víkend prázdnin a dopravní policisté vyrazili do terénu. V rámci celorepublikové akce kontrolují ve zvýšené míře řidiče i cyklisty.

30.08.2013 12:13

Prostějov – Napjaté čekání, zvědavé těkání očí, sem tam nějaké slzičky. Do Základní školy v ulici Dr. Horáka v Prostějově přišli prvňáčci už dnes ráno. Měli školu v podstatě jen pro sebe, aby si ji pořádně prošli a vyzkoušeli, jaké to bude, až v pondělí usednou do lavice jako opravdoví školáci.

30.08.2013 10:27

Prostějov – Smetanovy sady budou připravené k otevření na konci srpna, zaznívalo z radnice ještě na začátku prázdnin. V současné chvíli je jasné, že revitalizovaný park si veřejnost neprojde ani na prostějovské hody. Tráva kvůli letnímu suchu zatím pořádně nevzešla a stromy se začnou sázet až na podzim.

29.08.2013 17:22

Prostějov – Nářky, že prostějovskému aquaparku chybí pořádný bazén pro plavce, jsou staré jako tato plovárna sama. Letošní zoufalý boj o čtvereční centimetry ve zdejších nerezových bazénech jim dodal na naléhavosti více než kdykoli před tím. Prostějov potřebuje pořádné koupaliště nebo alespoň ještě jednu funkční plovárnu. O tom panuje shoda i na radnici. Vyřeší to padesátka v Krasicích, koupaliště v Kostelecké nebo rozšíření městských lázní po vzoru vyškovského aquaparku? To ani po letech debat nedokáže nikdo jasně říct. K jaké variantě se přikláníte vy, naši čtenáři? Můžete hlasovat v anketě.

29.08.2013 11:28

Jakub Čech

Zakažme předvolební průzkumy a lidé se přestanou bát „vyhozeného hlasu“.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce