Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Velkorysé gesto Manthellanu: peníze od kolotočářů půjdou městu
31.08.2012

Prostějov - Plocha pro umístění kolotočů v okolí Společenského domu v souvislosti s hodovým veselím zůstává zachována ve stejném rozsahu jako vloni. „V této souvislosti chci zdůraznit jednu zásadní věc. Stejně jako v loňském roce jsem dojednal se společností Manthellan bezplatnou výpůjčku pozemků pro Hanácké slavnosti, naopak za pronájem budeme  od kolotočářů inkasovat do městské pokladny. To je dle mého názoru poměrně zásadní zpráva," konstatuje první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

31.08.2012

Prostějov - Pro turisty, kteří v sobotu odpoledne nebo v neděli zavítají do města, je možnost ulevit si málo dostupným „luxusem". Jediné veřejné WC v provozu je tou dobou na hlavním nádraží, což je z centra trochu z ruky. A navíc bývá často kvůli vandalům v otřesném stavu.

31.08.2012

Prostějov - Výstava olejomaleb doplněných o verše samotného autora obrazů Stanislava Havlíka (na snímku uprostřed) právě probíhá v kavárně Národního domu. Malíře, původem z Obory u Boskovic, v tvorbě inspiruje literatura, hudba a příroda.

31.08.2012

Prostějov - Radnice posvětila vypsání veřejné zakázky na měření rychlosti stacionárními radary. Radní se shodli na tom, že chtějí měřiče do pronájmu - oproti původně zvažované variantě odkupu zařízení od Czech Radaru.

31.08.2012

Ospělov - Jak jsme nedávno avízovali, u známého pěstitele konopí Dušana Dvořáka i letos policisté sklízeli rostliny. Tentokrát jich odvezli 1 200 a další stovku v polousušeném stavu. Několikahodinová razie byla už čtvrtou v pořadí. Nepříčetný léčitel má ale šanci být ze všech těchto trestných činů osvobozen.

31.08.2012

Prostějov - Už téměř 78 let v Prostějově funguje botanická zahrada. Prošla rozkvětem a skoro i zrušením. Našla si spoustu pravidelných návštěvníků, ale řada lidí ani neví, že zde botanická zahrada existuje. Vedoucí zahrady Anežku Šrámkovou (na snímku) jsme požádali o rozhovor.

30.08.2012

Chráněné ryby hynou po stovkách

Prostějov - Plotice, cejn, jelec, okoun, úhoř a dokonce zákonem chráněná střevle potoční - stovky těchto ryb nyní hynou ve vrahovickém rybníčku. Tam je situace zatím nejhorší od vypuštění přehrady. Ochranáři a rybáři tvrdí, že jsou bezmocní. Rybníček, jenž patří soukromé společnosti, je zaneřáděný a díky tomu se nedá bez rizika slovit. „Kvůli rybám nehodlám umřít," říká Pavel Kosek, hospodář rybářského svazu, který při posledním pokusu zapadl právě zde po pás do bahna.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce