Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Večerník o demokracii?
31.08.2011

Prostějov - Tak místní bulvár se nám zase ozval. Když už asi nebylo o čem psát, rozhodlo se pár „chytrých hlav", bezpochyby na objednávku svého Kmotra (bohužel noblesou Marlona Branda nedostihujícího), napsat cosi o „demokracii". Text ukazující hloubku politického myšlení v našem Kocourkově se zase opřel (byť mírněji - trestní oznámení se stále řeší) do mé osoby. Redaktor byl vyměněn, nový se konečně naučil napsat správně jména zahraničních politiků. Takže pokrok existuje. Ale má své meze dané vodítkem ke svému nadřízenému...

31.08.2011

Plumlov - V laguně, která zůstala ve vypuštěné plumlovské přehradě, plave od posledního srpnového víkendu o dalších 90 kilo ryb méně. Rybáři z Povodí Moravy tak definitivně dokončili záchranný transfer. Celkem se jich za poslední týdny podařilo zachránit více než 1,1 tuny. „Odlov ryb ve zvodněném bahně a při klesající hladině vody považuji za nejobtížnější ze všech provedených odlovů ryb vůbec," poznamenal biolog Petr Loyka.

31.08.2011

Prostějov - Koncem minulého týdne přepadli jednapadesátiletého muže, který okradený skončil v nemocnici, o pár dní později už dvojice pachatelů čelí obvinění.

31.08.2011

Čechy pod Kosířem - Podobné muzeum kočárů a luceren, jako je v Čechách pod Kosířem, v České republice nenajdete. Jeho duchovní otec Václav Obr si otevřením muzea splnil svůj dávný sen. Když provází návštěvníky, žádná otázka jej nezaskočí. Další průvodce přiznává, že se po celý rok na tuto práci připravuje. Hlavně v zimě tráví hodiny a hodiny na internetu vyhledáváním informací o historii kočárů a o všem, co s tím souvisí. „Procházím archivy a kroniky" říká.

30.08.2011

Prostějov - „Na prohlídce je zakázáno fotografování, abychom se vyhnuli nějaké špionáži výroby naší firmy. Proto také prosím o ty, kteří mají fotografickou paměť, aby při prohlídce zavřeli oči," řekla s úsměvem pracovnice prostějovské Palírny u Zeleného stromu, která na sobotu uspořádala den otevřených dveří.

30.08.2011

Prostějov - Jízda na červenou, riskantní myška a náraz. Stručně popsaná dopravní nehoda zablokovala dnes dopoledne zhruba na hodinu jednu z křižovatek vnitřního okruhu města.  Hantýrkou policistů šlo jen o „plechy", k viditelnému zranění cestujících nedošlo.

30.08.2011

Policisté Dušanu Dvořákovi z Ospělova zabavili i masti

 Prostějovsko - V pondělí dopoledne zkonfiskovali v Ospělově na Konicku prostějovští policisté 55 rostlin konopí. Z nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy je podezřelý pěstitel zabavených rostlin Dušan Dvořák. Za tři roky je to již potřetí, co policisté ze stejného důvodu v Ospělově zasahovali.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce