Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Výběhové loučky pro psy už jsou v provozu
31.07.2019 10:59

S plánem na oplocení některých ploch, určených k volnému výběhu psů, přišel Magistrát města Prostějova již před časem. V minulých dnech tak vyrostly ploty u zadní brány hřbitova a v lokalitě na konci ulice Dolní (zeleň mezi Motorestem U kola a areálem bývalých jatek). V pátek ale byly oba areály uzamčeny.

31.07.2019 10:58

Na Plumlovské přehradě je kvalita vody na stupni č. 1, což znamená, že se zde pořád dá bez rizika koupat. Aktuální teplota vody je vynikajících 24,5 °C, průhlednost skvělých 100 cm. Voda u pláže je opravdu pěkná.

30.07.2019 07:17

Prostějovský Aquapark Koupelky je stále oblíbeným místem nejen rodinné rekreace. Zatím co v červenci pár dní nepřálo počasí, červnová návštěvnost byla rekordní za celých 13 roků. „Celkem přišlo 15 541 návštěvníků,“ sdělil redakci jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša.

30.07.2019 07:14

Velvyslanectví České republiky v Oslo s hrdostí oznámilo, že přidělenec obrany brig. generál ing. Libor Štefánik obdržel nejvyšší švédské vyznamenání - Řád Polární hvězdy v úrovni komandéra I. stupně.

29.07.2019 08:13

Pokud se zajímáte o jógu, můžete zajít na letní lekci. A to na koupaliště ve Vrahovicích už ve středu 31. července. S Hatha jógou vás seznámí Ewa Ohlídalová.

29.07.2019 08:11

Na dětském oddělení Nemocnice Prostějov, která je součástí skupiny AGEL, se se vší parádou ukazuje nový bilirubinometr – tedy malý, ale velmi šikovný přístroj, který miminkům ušetří trápení, maminkám stres a zdravotníkům každodenní práci. Bilirubinometr je cenným nástrojem, který jednoduše změří novorozeneckou žloutenku.

28.07.2019 07:59

Vzhledem k dotazům ze strany veřejnosti se společnost FCC zavázala veškeré travnaté plochy i plochy menší, které ošetří chemickými postřiky, označovat. Lidé se informace dozvídají od 1. července na webu města Prostějova, kde je zveřejněn s týdenním předstihem plán chemického ošetření travnatých ploch. Jenže věc má háček.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce