Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Kdo s koho v anketě Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje 2018
31.07.2018 08:06

Druhý ročník prestižní soutěže Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje je tu! Rok se s rokem sešel a po obrovském úspěchu 1. ročníku soutěže vyhlásil Olomoucký kraj již druhý ročník! Jaká novinka vás na cestách nejvíce okouzlila, byly to Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové, nebo to byla Poštovní štola ve Zlatých Horách? Byl nejlepší gastronomickou událostí v Olomouckém kraji tvarůžkový festival, nebo setkání milovníků sladkého v Čokoládových lázních ve Velkých Losinách? A kam s rodinou nejraději vyrážíte, je to Sport & Relax areál Bozéňov, nebo preferujete Krokodýlka v Olomouci? Pro své favority mohou teď lidé hlasovat prostřednictvím stránek www.cenykraje.cz. I jeden hlas může rozhodnout!

31.07.2018 08:03

Hejtmanství chystá další kroky, které vylepší obraz Olomouckého kraje doma i v zahraničí. Nově chce také prověřit všechny marketingové smlouvy, které má krajský úřad uzavřeny. Cílem je zefektivnit propagaci regionu a účelně využít veřejné peníze.

30.07.2018 07:48

Tradiční festival, který se opět uskuteční na Plumlovské přehradě, vyšle na hladinu dračí lodě. Konat se bude 25. a 26. srpna na pláži U vrbiček. Závody jsou určeny nejen pro sportovce, ale také pro širokou veřejnost včetně dětí.

30.07.2018 07:43

Kdo by neznal kozičky, černý bez, bezinky. Roste všude kolem nás a zbavit se ho třeba na zahradě je docela problém. Jenže tenhle "plevel" je ve skutečnosti léčivý a bezesporu chutný. Z jeho květů a plodů se dělá víno, zavařenina, likér, šťáva, povidla, osvěžující limonáda, sirup a květy samotné jsou vynikající osmažené v těstíčku.

29.07.2018 07:59

Během Celosvětového úklidového dne, který se bude konat 15. září 2018, se miliony lidí ve 134 zemích postaví proti globálnímu problému s odpady tím, že uklidí silnice, parky, pláže, lesy, řeky…. Tisíce komunit budou fungovat jako jedna „zelená vlna“, která se potáhne od Nového Zélandu po Havaj. Zapojí se i Česká republika.

29.07.2018 07:55

Cesta k 20. mláděti lvů berberských, které chová ZOO Olomouc, byla trochu trnitá. Šimon a Lily už úspěšně odchovali šest mláďat, z nichž poslední, Terry a Basty, odjeli ve svých dvou letech do Zoo Liberec. Nastalo napínavé období, kdy se osvědčený chovný pár pokoušel o další potomstvo. Ale jak už se to stává i u lidí, chtít prostě nestačí. Ne vždycky jde rozšíření rodiny jako po drátkách a čekání se protáhlo na tři roky.

28.07.2018 07:50

Profesionální a dobrovolné jednotky v podvečerních hodinách zasahovaly u několika událostí spojených s přecházející silnou bouřkou přes Prostějov. Ve většině případů se jednalo o spadené stromy, bohužel také na osobní vozidla. V Prostějově se na některých místech čerpala také voda z komerčních prostor.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce