Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Portál pro spotřebitele nabízí zajímavé informace
22.07.2015 17:43

Portál spotrebitele.dtest.cz přináší aktuální zprávy se spotřebitelskou tématikou z České republiky i zahraničí. Čtenáři a čtenářky tu najdou informace, které by neměly uniknout žádnému informovanému spotřebiteli.

22.07.2015 17:22

14. ročník mezinárodního hudebního festivalu Keltská noc 2015 se kvapem blíží a tak iprostějov.cz vylosoval výherce ze soutěže o volné vstupenky.

19.07.2015 13:14

Přihlašovat aleje a fotky je možné do 30. září na webu http://alejroku.cz. Soutěž je otevřena amatérským i profesionálním fotografům. O vítězné aleji budou od 15. října rozhodovat uživatelé webu svými hlasy, vyhlášeny budou i krajské aleje roku, nejlepší fotografii pak vybere odborná porota.

19.07.2015 11:46

Poslední den v San Agustinu a zároveň poslední den na jihu Kolumbie (dnes v noci se moje cesta stáčí směrem na sever do Bogoty) jsem se rozhodla navštívit zbytek archeologických nalezišť v okolí městečka. Běžně jsou nabízeny výpravy na koni, ale zvolila jsem levnější variantu - po svých. 

16.07.2015 09:24

V úterý 14. července krátce po třinácté hodině došlo na 29. kilometru rychlostní komunikace R/46 ve směru jízdy na Brno k dopravní nehodě. Osobní Mercedes skončil v příkopu.

16.07.2015 09:04

25. července otevře své pomyslné dveře všem fandům zahrádkaření Semo Smržice. Semínkový gigant patří mezi světově uznávané firmy nejen díky šlechtění zeleniny, ale i květin.

14.07.2015 12:41

Dnes přestřihl primátor statutárního města Olomouce Antonín Staněk pásku u vyhlídkové věže v areálu Zoo Olomouc a umožnil tím návštěvníkům opět se kochat jedinečným výhledem na celé okolí až k dalekému horizontu.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce