Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Lázně opět v provozu. Od včerejšího dne
31.07.2014 12:41

Pokud byste si rádi zaplavali a neláká vás ani koupaliště, ani přehrada, od včerejška můžete opět využít nabídky Domovní správy Prostějov. Ta po odstávce opět otevřela městské lázně.

31.07.2014 12:39

V době z 29. na 30. července došlo k vloupání do sklepních prostor jednoho z domů v Martinákově ulici v Prostějově. Zloděj ukradl kolo a rybářské vybavení.

31.07.2014 12:39

Ze spáchání přečinu krádež je podezřelý zatím neznámý pachatel, který v Klenovicích na Hané v noci z 29. na 30. července odčerpal ze tří odstavených kombajnů celkem 850 litrů nafty. Poškozenému družstvu tak způsobil škodu za 28 348 korun.

31.07.2014 07:41

Prodej předplatného pro čtyři divadelní skupiny, koncertní abonmá, dětské předplatné Čtyřlístek a novinku LiStOVáNí obnoví v pondělí 4. srpna Městské divadlo v Prostějově. Před prázdninovou přestávkou si svá místa v divadle na příští sezónu zajistilo 1 480 diváků. Do loňského počtu abonentů tak chybí už jen 260 lidí.

31.07.2014 07:38

Ani revitalizace, ani krásné počasí, ani perfektně upravené plochy pláží nepomohly plumlovské přehradě k návratu davů. Jak se zdá, letošní sezona bude na plumlovské přehradě stejně mizerná, jako ty předchozí.

31.07.2014 07:36

Ministerstvo zdravotnictví v posledních dnech označilo jako nebezpečné hned několik výrobků. Jedná se o gely a masti, na kterých není uvedeno složení.

31.07.2014 07:33

Vítězkou konkurzního řízení na místo ředitele školy Dr. Horáka se stala Petra Rubáčová. Bývalá ředitelka školy v Myslejovicích zvítězila mezi sedmi kandidáty.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce