Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Náměstí se ponoří do středověké noci
31.07.2013 14:09

Prostějov – Hlavním tahákem čtvrtečního pokračování Prostějovského léta je středověká noc v režii Berounských měšťanů. Dopoledne vyrazí děti na dopravní hřiště nebo za Stromovými skřítky do Kolářových sadů.

31.07.2013 11:57

Prostějov – Jméno vítěze výběrového řízení na prodej hlavního areálu OP Prostějov bude známé během srpna. Podle všeho jej získá zájemce, který nabídl 25 milionů korun. Do komplexu budov se však oděvní výroba zřejmě nevrátí.

31.07.2013 10:17

Plumlov – Dlouhé letní sucho komplikuje činnost srážedel fosforu u plumlovské přehrady. Dláždění návodního líce končí, pracovní úsilí se teď soustřeďuje na korunu hráze.

31.07.2013 09:09

Prostějov – Cyklostezka od místního nádraží končí uprostřed Martinákovy ulice. Výzvu: Cyklisto, sesedni z kola, však bere vážně málokdo. Kolaři pokračují dál, seskočit se jim nechce a sjet bezpečně na silnici nemají kde. O rozbité a vyviklané dlaždice se tak s nimi dělí chodci. Příští rok by tu měli mít svou vlastní stezku pěší i cyklisté, kteří se navíc v budoucnu napojí na cyklotrasu přes železniční přejezd do ulice Pod Kosířem a dále pak do Smržic.

30.07.2013 12:42

Prostějov – Pokud máte doma bio masozeleninový příkrm babylove z dm drogerie, dětem ho raději nedávejte. Síť tuto dětskou výživu stáhla z prodeje, protože se v některých objevily plastové střepy. Když příkrm donesete do jedné ze dvou dm drogerií v Prostějově, vrátí vám u pokladny peníze.

30.07.2013 11:32

Prostějovsko, Olomoucký kraj – Noční bouřky se Prostějovsku téměř vyhnuly. Hasiči vyjížděli ke stromům, které shodil silný vítr, asi dvacetkrát po celém kraji. V regionu zasahovali jen u Tištína.

30.07.2013 11:09

Němčice nad Hanou – Z pěti rodinných domů serval někdo v květnu měděné rýny. Místní policisté přišli na to, kdo je ukradl. Mladík z Přerovska půjde před soud.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce