Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Speciální „kombajn“ sbírá zákal a řasy
31.07.2012

Plumlov - Loď, která se od včerejšího večera pohybuje po Podhradském rybníku, neaplikuje do vody PAX-18 ani jinou látku, jak se kolemjdoucí lidé domnívali, jedná se o třídenní sběr biomasy vodním „kombajnem". Akce přijde na 150 000 korun. Zeptali jsme se na podrobnosti.

31.07.2012

Dřevnovice / Dobromilice - „Domobrana, ano, souhlasím, ale co bude dál? Pokud jsem si přečetl pravidla kritiky pozorně (pozn. red.: pravidlo při vkládání komentáře), tak vlastně nesmím nic psát - to mi připomíná cenzuru za bolševického teroru. A co je vlastně demokracie?" napsal k článku čtenář Stanislav Foltýn. My to uvádíme na pravou míru:

31.07.2012

Prostějov / Ospělov - Dušan Dvořák, známý ospělovský pěstitel konopí, měl dnes ráno stát znovu u soudu. Jako už poněkolikáté se tomu vyhnul. Tentokrát ne vlastní zásluhou. Znalecký posudek ho totiž označil za nepříčetného, proto státní zástupce žalobu včera odpoledne stáhl.

31.07.2012

Prostějov - Mladík jedoucí na kole v Bulharské ulici včera před polednem strhl 70leté ženě z krku řetízek a natrhl halenku.

31.07.2012

Podle policie kriminalita klesá

Dřevnovice / Dobromilice - Lidé uvažují o domobraně, mají strach o své majetky a bezpečí. Taková situace je ve vesnicích, kde si už nevědí rady s místními komunitami Romů. Nedávné konflikty byly poslední kapkou v poháru nespokojenosti, který se plní už dlouhou dobu.

31.07.2012

Prostějov - V loňském roce policisté řešili 51 úvěrových podvodů, objasnili 41. Škoda přesáhla 9 milionů. Letošní první pololetí přineslo 31 případů a 16 z nich je zatím objasněno. Škoda byla vyčíslena na téměř 3 miliony. A jak se dostat k penězům? Třeba zneužitím naivního člověka. Ani bankovní domy se nedokáží přes veškeré ověřování podvodníkům vyhnout.

30.07.2012

Odstranit chyby v datech potrvá léta

Prostějov - Registry vozidel, které poslední dobou trápily jak motoristy, tak úředníky, konečně fungují. Zdálo by se, že potíže jsou pryč. Je tady ovšem jedno ale. Lustrace vozidel, které odbor dopravy mimo jiné provádí pro soudy, exekutory, insolvenční správce, notáře a jednotlivé občany, se stále nedaří zbavit problémů. Navíc doplňovat chybějící data bude otázkou několika let.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce