Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Silná reakce nebezpečné látky zamořila vzduch
31.07.2011

Prostějov - K úniku nebezpečné látky do ovzduší po reakci v sudu se suchým chlórem došlo v sobotu v průmyslové zóně. Situace si vyžádala několikahodinový zásah hasičů a uzavření benzinky.

30.07.2011

Prostějov - Věnovat nezištně trochu svého času starým nebo postiženým lidem je pro dobrovolníky z Dobrovolnického centra ADRA samozřejmostí. Četba, procházka, hudba, různé aktivity či jen pouhá přítomnost, ať už lidského nebo zvířecího návštěvníka, pomáhá oživit a prosvětlit chvíle samoty.

30.07.2011

Prostějov - Dvě dívky (18, 22) se opily takovým způsobem, že se v pondělí kvečeru válely na silnici, přičemž jedna z nich nebyla schopná chůze ani po příjezdu městských strážníků.

30.07.2011

Prostějov - Měděný parapet na okně nedal spát mladému zloději. Majitele bytu vyrušil divný zvuk a začal ho pronásledovat. Výtečníka zadržela přivolaná policie.

29.07.2011

Prostějov - „Jsem šťastná. Můj manžel Prostějov hrozně miloval a tento obraz byl jeho zamilovaný. Proto jsem cítila povinnost ho městu darovat a Prostějovanům, kteří ho neznají, dát ve známost," svěřila se dnes na radnici u čerstvě instalovaného díla „Na vraku Anagny" Libuše Doleželová, choť zemřelého významného malíře a prostějovského rodáka Aloise Doležela.

29.07.2011

Prostějov - Obyvatelům Mlýnské ulice došla trpělivost. Místní nonstop bar Ponorka je totiž podle jejich zkušeností poslední štací opilců se všemi důsledky, co k tomu patří: hluk, rvačky, zvratky, moč, hmotné škody... Radnici tedy adresují petici. Podobných problémů se týká i druhá petice vrahovických obyvatel ulice Kpt. Jána Nálepky.

29.07.2011

Dřevnovice - Pachatel únorové krádeže, který se vloupal do areálu společnosti Metalšrot Tlumačov, byl dopaden. Ukradl peníze a další věci v hodnotě dvaceti tisíc, na zařízení provozovny je škoda ještě vyšší - přes třicet tisíc.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce