Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Vloupači měli chuť na cigarety i slivovici
29.06.2015 10:40

Vloupání do dvou podniků řeší prostějovští policisté. V prvním případě se zloděj vloupal do hostince, v druhém do zmrzlinářství.

29.06.2015 10:22

Josef Vrla se sice narodil v Tlumačově, jeho život je ale spjat s Prostějovem. Novinář a redaktor v Olomouckých novinách „Našinec“, tiskař a politik, spí svůj sen na prostějovském hřbitově spolu se svou dcerou Růženou. O místo jejich posledního odpočinku se od loňského roku stará Okrašlovací spolek Prostějov. Ten mimochodem sídlí ve Vrlově ulici číslo 7.

29.06.2015 10:14

Na webu města Prostějova vznesl dotaz jeden z obyvatel. Týká se zasklívání lodžií v renovovaných panelových domech. Ptá se, zda musí být instalace těchto (bezrámových) oken na vysunuté lodžie ohlášena. Stavební úřad odpovídá, že nikoli.

28.06.2015 11:12

Vstala jsem v šest a vydala se směrem na El Aguacate. To nejhorší jsem chtěla mít brzy z krku. Výstup trvá okolo hodiny a půl a stejně tak i sestup do San Andres. Tráva byla ještě mokrá po nočním dešti. Stoupala jsem po miniaturní cestičce a pode mnou se otvíral fantastický výhled na okolní krajinu. Čím výš jsem byla, tím lépe. Obloha se pomalu vyjasňovala, zdálo se, že bude krásný den.  

25.06.2015 12:20

Olomoučtí kriminalisté zahájili v těchto dnech trestní stíhání pro podezření z trestného činu Zpronevěra podle § 206 odst. 1, odst. 4, písm. d) trestního zákoníku proti dvaapadesátiletému muži ze Šternberka. Obviněný způsobil městu škodu přes 600 tisíc korun. Čeká ho až osm let vězení.

25.06.2015 12:14

Před 45 lety zahájila Škoda Auto výrobu sportovního kupé Škoda 110 R. Tehdy se ještě automobilka jmenovala "Automobilové závody, národní podnik" a na výrobu se zaměstnanci vrhli, jak bylo tehdy zvykem, po celozávodní dovolené. A z malého kulatého kupé se stala legenda, po které pasou milovníci atraktivních vozů dodnes. Za deset let bylo „Erek“  vyrobeno asi 57 tisíc, všechna ale v Československu nezůstala. Putovala do celého světa.  

25.06.2015 12:11

Dne 24. 6. 2015 po čtrnácté hodině oznámil 36letý muž z Blanska, že 200 metrů od Huťského potoka v katastru obce Protivanov nalezl předmět, který připomíná munici. 

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce