Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Byli jste na Zámečku na křtinách?
30.06.2014 11:52

Pátý jezdecký den na Zámečku u Běleckého mlýna nabídl o víkendu parkur, jízdu na koni, mistra westernu Jana Betlacha, koňský fotbal i křtiny nových hříbat. Ta si nadále ponesou životem jména Grand, Gentleman a Goldie.

30.06.2014 11:48

O uplynulém víkendu 27. června - 29. června proběhlo v Českých Budějovicích Mistrovství ČR v požárním sportu. Také Olomoucký kraj měl v soutěži své zastoupení, a to jak mezi profesionálními hasiči, tak také mezi dobrovolnými.

30.06.2014 11:45

Ze šesti kandidátů na post vedoucího odboru informačních technologií měla na výběr odborná komise. Vítězkou se stala Vladimíra Kresanová, která v minulosti vedla stejné oddělení i ve FN Brno.

30.06.2014 08:34

Postup získání povolení k práci v Česku pro cizince z mimoevropských zemí se od příštích dnů zjednoduší. Místo dvou dokumentů bude stačit jedna kartička a jediný úřad. Zjednodušení přinášejí úpravy zákonů o pobytu cizinců a o zaměstnanosti, které nabyly účinnosti 24. června.

30.06.2014 08:32

Odstranění sprejerských nápisů z obvodové zdi městského hřbitova v Brněnské ulici a z autobusové zastávky v Plumlovské ulici, které provedlo město na své náklady, pokryje pojistná smlouva, již má město uzavřenou s Českou podnikatelskou pojišťovnou. Informoval o tom Jiří Pospíšil, první náměstek primátora.

30.06.2014 08:29

V průběhu tohoto týdne strážníci přistihli pár minut po půlnoci v prostoru Wolkerovy ulice pětadvacetiletého řidiče, který nerespektoval dopravní značky přikazující směr jízdy a zákaz vjezdu všech vozidel.

30.06.2014 08:27

Z pátku na sobotu se vloupal zloděj do areálu společnosti v ulici U Spalovny v Prostějově.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce