Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto)
30.06.2013 12:25

Prostějov – Drozdovický rybník se pozvolna plní vodou. Chovnou nádrž, jejíž rekonstrukce trvala od poloviny loňského listopadu do června, začínají znovu osídlovat kachny. Napouštění bude opatrné. Potrvá ještě dva až tři týdny.

30.06.2013 10:45

Nezamyslice – Zimní olymppijáda v Nezamyslicích má ve znaků šest kruhů a koná se zásadně v létě. Sportovně recesistická akce, která nemá široko daleko obdoby, zažila svůj třetí nultý ročník.

29.06.2013 08:15

Prostějov – Milíčovu ulici si vezmou do parády řemeslníci. Malou a zapomenutou spojnici náměstí Spojenců s Barákovou čeká kompletní obnova. Začít má už v polovině prázdnin.

29.06.2013 04:02

Prostějov – Nahý muž s kuklou na hlavě vystrašil dvojici dívek před Základní školou Jana Železného v Prostějově. Než zavolaly strážníky, stačil utéct.

29.06.2013 04:01

Prostějov – Dál než před nemocnici nedokázal muž, kterého utkl had, dojít. Někdo si jej naštěstí všiml a zavolal strážníky. Považoval jej totiž za opilce.

28.06.2013 15:52

Plumlov – Tři dny, tři scény a více než třicet kapel. V plumlovském kempu Žralok startuje šestý ročník open-air festivalu Plumlove. Jako první přivítalo publikum na pódiu skupinu The Sculptures. Mělo se tak stát dnes o půl čtvrté odpoledne. 

28.06.2013 14:33

Plumlov – Sinic je Podhradském rybníku i v poloprázdné plumlovské přehradě jen poskrovnu. Kdo chce, může se koupat, vzkazuje Povodí Moravy, které tento týden vysekalo traviny na pláži U Vrbiček. Jejího provozovatele to ale k jásotu nepřivádí.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce