Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

30.06.2012

Prostějov - „Jako řidič z povolání musím konstatovat, že řidič byl snad dost poučen. I když mě to pár vteřinama zdržuje, auto VŽDY zamykám," píše k článku čtenář Vlastík.

30.06.2012

Prostějov - Občanské sdružení „Tajemství života" po skvělém loňském vystoupení tří protagonistek jihlavského divadla NaKop Tyjátr ve hře „Šampiónky", pozvalo tyto dámy opět do Prostějova. Zkušené herečky v prostorách prostějovského H Clubu ve čtvrtek zahrály úžasně zpracovanou francouzskou komedii „Ach ta něha našich dam".

30.06.2012

Prostějov - Jen málokdo ví o Krasické uličce mezi zahradami, přezdívané podle někdejší osady Brachlava. Pro kolemjdoucí je to zajímavá zkratka, pro turisty je to lákavá zajímavost. Starousedlíci však upozorňují, že majitel části uličky si chystá zvětšit zahradu, tak prý je poslední šance místo navštívit.

30.06.2012

Prostějov - Jedna z žen hlídala dětské kočárky, druhá zatím v nákladním autě kradla. Vyrušil ji náhodný svědek a tak lup zahodila a obě výtečnice utekly. Nebylo jim to ovšem nic platné.

30.06.2012

Prostějov - Opilá žena tvrdila, že ji napadl muž a sebral jí pivo. Takovéto sdělení přijali minulý pátek strážníci na linku 156. Jiná žena si zase vchod do obchodního domu spletla s toaletou.

29.06.2012

Prostějov - Spíše jako maturanti než školáci vycházející devítku vyhlíželi dnes žáci 9.A ze ZŠ Dr. Horáka.  Slečny v parádních šatech a nastávající gentlemani v oblecích však nebyli jediným překvapením pro učitelský sbor. To největší přišlo v okamžiku, kdy třída svorně poslala svoji učitelku za poznáním českých luhů a hájů. Místo tradičního daru milému „tříďasovi" předali učitelce lázeňský poukaz.  Asi  také i oni tuší, jak důležitá je prázdninová regenerace příslušníků učitelského řemesla.

29.06.2012

Prostějov - „Soud prdlajs rozhodl ... Jen zopakoval v rozsudku předchozí stanovisko Okresního soudu , že občan není legitimován v té věci vůbec podat žalobu a soud opětovně se meritem věci vůbec nezabýval," píše k článku čtenář Roman a pokračuje :

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce