Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Konfliktům v infocentru zabrání nová pravidla
30.06.2011

Prostějov - Aby se zabránilo možným konfliktům mezi uživateli veřejného internetu v Regionální informačním centru v zámku, kdy se občas tvořily fronty, je od nynějška doba pro každého jednotlivce stanovena na maximálně dvacet minut. Jasně stanovená pravidla mají také zabránit v užívání internetu některým problematickým osobám, které se v centru objevovaly a nerespektovaly ústní pokyny pracovnic.

30.06.2011

Prostějov - Naklepaným pozadím by se mohli pochlubit Prostějované, kteří na cestách po městě používají kolo. Nájezdové obrubníky na cyklostezky jsou na některých místech vyšší než obvykle. Bezpečnostní prvky pak paradoxně některé cyklisty odrazují a ti volí kličkování mezi automobily.

30.06.2011

Prostějov – K uveřejněnému článku nám přišlo upozornění od jednoho čtenáře: „Paní Gáborová nějak pozapomněla na připojenou městskou policii, která využívá stejnou technologii a platí si konektivitu sama. To je stejné postavení jako Domovní správa. K čemu pak město zakopalo ty optické kabely do zámku? Aby se nevyužily a vyhazovaly peníze oknem? Ona ta bezdrátová technologie do zámku nebude zadarmo...“

30.06.2011

Prostějov - Pletařka Petra Kotrysová právě předala do knihkupectví svoji knihu o pletení Očko k očku. Je k dostání v internetovém a kamenném obchodě e-pleteni. Místo na knihu si už vyčlenila i Městská knihovna Prostějov. Petře Kotrysové jsme položili sedm otázek.

30.06.2011

Pěnčín - Manželé, kteří dlouhodobě neposílali své tři děti do školy, čelí obvinění. Vypátrali jsme, že se jedná o romskou rodinu z Pěnčína. V celkovém součtu činí neomluvené hodiny za druhé pololetí školního roku nejméně 529 vyučovacích hodin.

29.06.2011

Prostějov - Naprostá většina zastupitelů dnes odpoledne odsouhlasila, že Prostějov bude žádat o zařazení mezi statutární města. Podporu bude vedení radnice hledat mezi poslanci, senátory, možná i ministry. Pokud se změna uskuteční, budou zastupitelé a radní pobírat ročně o 1 700 000 korun vyšší odměny, další souhrnné náklady na veškeré změny spojené s novým postavením města nejsou prozatím vyčísleny.

29.06.2011

Prostějov - Kdo zavinil, že pohár s pivem osiřel na staveništi? Naše redakce se vydala pátrat...

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce