Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Oprava „myší díry“ se odsouvá
31.05.2018 07:11

Do konce května se měly rozběhnout práce na rekonstrukci takzvané „myší díry“, která spojuje Vrahovice s nákupní zónou v Konečné ulici. Jenže opět je všechno jinak. Práce začnou nejdříve o letních prázdninách.

31.05.2018 07:09

Mezinárodní platinové ocenění ESO Angels Award získalo Iktové centrum Nemocnice Prostějov za péči o pacienty s cévní mozkovou příhodou (CMP). Nemocnici jej udělila Evropská organizace pro CMP (European Stroke Organisation – ESO), jejímž zájmem je neustálé zvyšování kvality poskytované péče napříč evropskými centry.

30.05.2018 07:01

Senioři mohou opět objednávat výlety v rámci krajského projektu Seniorské cestování. Letos se na toulky po regionu bude moci vydat na tři tisíce lidí. I tentokrát je krajská „cestovka“ dopraví do oblíbených turistických lokalit i na méně známá místa.

30.05.2018 07:00

Evropská komise představila revoluční návrh, kterým chce bojovat proti znečištění světových oceánů plastovým odpadem. Když projde, budou jednorázové plastové příbory, brčka, tyčky k balónům nebo vatové tyčinky na čištění uší zakázány, pokud bude existovat cenově dostupná alternativa. Státy by také musely zajistit recyklaci většiny plastových lahví třeba tím, že by byly zálohované.

29.05.2018 06:51

O benefičním koncertu v Parku Určice jsme již psali. Dnes chceme tuto charitativní a velmi zajímavou akci připomenout. Zahraje na ní německá kapela Gottfried. Kdo má rád kapely AC/DC a Rammstein, musí mít rád také skupinu Gottfried! Vznikla v roce 1996 a její členové byli ovlivnění tvrdým rockem osmdesátých a devadesátých let. Skupina má za dvacet let existence na svém kontě přes pět stovek koncertů a osm vydaných CD.

29.05.2018 06:49

Státní veterinární zpráva (SVS) nařídila stáhnout z trhu zmražené syrové baby chobotnice pocházející z Vietnamu kvůli zvýšenému limitu kadmia. O přítomnosti nadměrného množství kadmia v uvedeném výrobku informovaly německé dozorové orgány prostřednictvím systému rychlého varování RASFF ostatní členské země.

28.05.2018 07:34

Usvědčit pachatele ze střelby na základě analýzy povýstřelových zplodin zachycených na otisku prstů a současně ho na základě této stopy identifikovat. To umožňuje postup, který navrhli vědci z Regionálního centra pokročilých technologií a materiálů a katedry analytické chemie přírodovědecké fakulty UP Olomouc. Chemiky k výzkumu motivovaly teroristické útoky v Paříži i spolupráce s policisty v rámci přednáškového modulu Analytická chemie ve forenzních vědách. Podle výzkumníků je vyvinutá metoda snadno přenositelná do praxe.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce