Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Katka si dala oddechový den v Cali
31.05.2015 12:04

Dnešní den jsem měla strávit v ulicích Cali. Abych pravdu řekla, moc jsem od tohoto města neočekávala, protože tím hlavním, co táhne, je salsa. Navíc jsem tu pořád ve střehu, protože město nemá moc dobrou pověst, tedy tak se mi to jeví. Takže jsem před desátou vyrazila ulicemi obejít ty nejznámější památky s tím, že pak budu muset zajít po avenidě 6 do parku Versailles do City bank, vybrat peníze (z ostatních bankomatů dostanu naráz jen 300 tisíc pesos a v City bank lze vybrat až milión pesos), takže jsem se obrnila ostražitostí.

29.05.2015 16:49

Dosud neznámý pachatel se od středečního odpoledne do ranních hodin následujícího dne vloupal do stavební buňky na staveništi v okrajové části města Prostějov. 

28.05.2015 14:47

Rada města Prostějova doporučila zastupitelstvu schválit smlouvu o dílo na na zhotovení nové stavby „Městský hřbitov v Prostějově – kolumbárium a urnové hroby“ s Kamenosochařstvím Emil Müller, Ludmírov. 

28.05.2015 14:41

Petici s více než 21 tisíci podpisy od občanů na Úřad vlády předali výkupci druhotných surovin. Poukazují na to, že legislativní změny ve výkupu kovů omezují práva občanů, aby nakládali svobodně se svým majetkem.

26.05.2015 09:00

Už vás omrzely luxusní hotelové komplexy s prosluněnými plážemi a nepřetržitými službami? Raději byste zdolávali vrcholky zasněžených hor, prozkoumávali tajemné džungle nebo cestovali na vlastní pěst? Pak se vám určitě bude hodit krabička přežití, která je nezbytnou pomůckou každého dobrodruha.

26.05.2015 08:50

Množí se případy, kdy strážníci pomáhají lidem v nesnázích. S žádostí o pomoc se na ně obrátila žena, jejíž maminka upadla a ona ji nedokázala sama zvednout.

25.05.2015 15:26

V pondělí v brzkých ranních hodinách došlo na rychlostní komunikaci R/46, ve směru jízdy na Vyškov, ke střetu mezi nákladním vozidlem Volvo s návěsem řízeným jednapadesátiletým cizincem a osmi divokými prasaty.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce