Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Olomoucký kraj spustí rozklikávací rozpočet
31.05.2014 14:08

Od pondělí 2. června bude na webových stránkách Olomouckého kraje zveřejněna nová aplikace rozklikávacího rozpočtu. Zpřístupněny budou informace o nakládání s veřejnými prostředky a hospodaření kraje.

31.05.2014 14:03

Městská policie Prostějov opět po roce uspořádá kontrolní měření rychlosti. Zájemci si budou moci porovnat hodnotu naměřenou mobilním radarem s ukazatelem rychlosti ve svém vozidle. Akce proběhne v sobotu 7.června v době od devíti do půl jedné odpoledne.


31.05.2014 13:58

Hned dva opilce transportovali v minulých dnech na záchytku městští strážníci. První nechtěl zaplatit útratu, druhý útočil na lampy a popelnice.


31.05.2014 08:03

Botanická zahrada Petra Albrechta se rozšiřuje. Na větší ploše se návštěvníci dočkají celé řady novinek. Přibudou nové rostlinné exponáty, své místo bude mít v zahradě rozárium. Mimo rozária, kde kromě řady druhů růží najdou své místo i klematisy, přibude v zahradě druhové oddělení. Podrobnosti o všech rostlinách pak přinesou oriantační tabule.

31.05.2014 08:03

Rada města na poslední schůzi schválila výsledky zadávacího řízení na dodavatele opravy městských hradeb. V souladu s výrokem hodnotící komise vybrala jako ekonomicky nejvýhodnější nabídku firmy OSA STERA Olomouc.

31.05.2014 08:01

Rada města na své poslední schůzi vyhlásila záměr prodeje bývalé hájenky v Seči u Lipové. Za objekt ve špatném technickém stavu s bytovou jednotkou 3+1 a zahradou nabídli zájemci 560 tisíc korun.

31.05.2014 08:00

Tisící transplantaci kostní dřeně provedli v těchto dnech odborníci ve Fakultní nemocnici Olomouc. Jubilejním pacientem byl šestatřicetiletý Roman Weiss z Olomouce, jemuž letos na počátku roku olomoučtí lékaři diagnostikovali závažné onemocnění krvetvorby. Nyní má podstoupit transplantaci štěpu od dárce z Německa. V olomoucké nemocnici byl program transplantací zahájen v roce 1997, přičemž první pacientka žije dnes plnohodnotným životem bezmála osmnáct roků.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce