Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Veletrh zábavy: příští rok u hvězdárny?
31.05.2013 15:37

Prostějov – Rozpočet má sto tisíc, připravují jej desítky lidí a povyrazí se díky němu asi dva tisíce dětí. Dvoudennímu Veletrhu zábavy, který je největší akcí svého druhu ve městě i na okrese, letos vůbec nepřálo počasí. Přesto si na návštěvnost nestěžuje. Ještě pořádně neskončil a organizátoři ze Sportcentra už kují plány, že příští, jedenáctý ročník přesunou ze zimního stadionu do Kolářových sadů.

31.05.2013 14:54

Prostějov – Nahoře huj, dole fuj. V duchu tohoto lidového pořekadla by se dal charakterizovat postoj radnice k hernám v Prostějově. Ústavní soud je sice městům dovoluje na svém území zrušit, ale k takovému kroku není odvaha ani motivace. Loni hazard přinesl do obecní kasy asi čtyřicet milionů. Město ale hernám nařídí, aby sundaly světelná i další lákadla a zatemnily výlohy. Nová vyhláška má platit od 1. července.

31.05.2013 12:41

Prostějov – Vrahovická ulice není zrovna bezpečným místem pro noční chodce. Včera se o tom přesvědčila jednapadesátiletá žena, které někdo strhl z ramene kabelku. Koncem března tu drželi pod krkem a šacovali osmnáctiletého mladíka čtyři útočníci a v dubnu v této ulici přišlo o tašku pět cyklistek.

31.05.2013 12:08

Hrubčice, Prostějov – Půl tuny kovového šrotu odvezl z opuštěného kravína v Hrubčicích do sběrny v Prostějově. Zloději, který za něj dostal šest tisíc, hrozí dva roky vězení. O něco mírnější trest mohou čekat mladíci, kteří kolem železniční trati vytahovali plotové sloupky a nakládali na dvoukolák; muž, který opaloval měděné dráty na Hloučele, nebo kuřák marihuany s okapy pod paží.

31.05.2013 09:25

Prostějov – Až konečně přijdou teplé dny, můžete na zahrádkách U kalicha, na Smíchovském zámečku a Na Mánesce posedět až do jedenácti večer. Restaurace o to požádaly radní a ti jim vyhověli. Očekávají, že další žádosti hospod budou následovat.

30.05.2013 16:03

Prostějov – O víkendu se dají čekat kolony v Olomoucké ulici. Stát v nich budou například ti, kdo pojedou za nákupy do hypermarketu Tesco. Odbočování na konci frekventované výpadovky budou řídit semafory.

30.05.2013 14:08

Prostějov – Policisté objeli včera večer devět rybníků a zastavili se i u jedné řeky. Se strážci Českomoravského rybářského svazu měli spadeno na pytláky, ale kontrolovali také platné lístky a povolenky. Přistihli tři hříšníky, pytláka žádného.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce