Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Virtuální prohlídka KASC od střechy až do podzemí
31.05.2012

Prostějov - Dříve plánovaná exkurze do veřejných i neveřejných prostor Společenského domu v Prostějově nebyla doporučena bezpečnostním technikem budovy. Nyní je prohlídka těchto prostor umožněna všem, i když pouze virtuálně. Navíc se návštěvníci dozví zajímavé informace.

31.05.2012

Ostré měření se má rozběhnout koncem září

Prostějov - Magistrát v otázce stacionárních radarů zvažuje dvě varianty postupu. Nová smlouva by pro město měla být výhodnější, nebo přijde na řadu výběrové řízení. Restart ostrého měření se plánuje na konec září.

31.05.2012

Romže jako ekosystém zaniká

Prostějovsko - Doslova spálená tráva, prach a spoře rostoucí plodiny. Tak by se dalo popsat sucho, které trápí region. Vysychají řeky a také studny s pitnou vodou. Ochránci přírody jsou připraveni na záchranný odlov živočichů. Meteorologové sice  hlásí na následující dny déšť, ten ale vyprahlá zem nemusí vsáknout.

31.05.2012

Prostějov - Nový záliv pro osobní auta nechá magistrát vybudovat u Základní školy Dr. Horáka. Tím se podstatně sníží nebezpečí, které hrozí dětem při vystupování z vozidel rodičů. Rada magistrátu na stavbu vyčlenila půl milionu korun.

30.05.2012

Ptení - Prostějovští policisté u mrtvého muže na dně studny ve Ptení našli klíče. Ty evidentně souhlasí se zámkem domu, kde hledaný senior J. T. bydlel. Dohady ale definitivně ukončí rozbor DNA mrtvého.

30.05.2012

Některé zůstanou prozatím skryty

Prostějov - Při rekonstrukci zámku, jehož část se chystá pro potřeby základní umělecké školy, dělníci narazili na staré fresky. Historická výmalba se datuje do 16. století a pravděpodobně půjde o unikátní genealogii Pernštejnů. Překvapivě se ale nebudou odkrývat všechny.

30.05.2012

Prostějov - Ač se to na první pohled nezdá, chůze s holemi dělá zázraky. Je o tom přesvědčena instruktorka nordic walkingu Lenka Sehnalová (47). Pravidelně zdarma pořádá lekce severské chůze, od Zdravého města Prostějov dostala na zakoupení holí grant. Teď připravuje pokus o rekord počtu lidí s holemi.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce