Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

31.05.2011

Prostějov / Salar - Tragická událost dnes ráno přinesla smrt jednoho českého vojáka na misi v Afghánistánu. Ačkoliv na jeho identitu panuje informační embargo, podařilo se nám zjistit, že není z prostějovské jednotky.

31.05.2011

Co nebylo zveřejněno ze zákulisí případu

Prostějov - K nedávno uveřejněnému článku o pochybném prodeji bytového domu č. 83 na Husově náměstí nám přišel komentář od čtenáře: „Ruka ruku myje. Asi to bude tak, že jeden na druhého něco ví, a proto se to snaží ututlat. A co že zrovna pan Vejmola, který, jak píšete na kauzu poukazoval, najednou vyhrál výběrové řízení na šéfa KAS centra? Nebude to jenom taková trafika?" Zeptali jsme se tedy Romana Vejmoly, jakým způsobem byly ukončeny stížnosti v otázce prodeje domu. Přestože odpověď přislíbil, po několika týdnech a několika urgencích neodpověděl. Přinášíme tedy některé doposud neuveřejněné informace, které poskytl na podzim loňského roku, kdy se ke kauze velmi ochotně vyjadřoval:

31.05.2011

Prostějov - Pokud si jdete do banky vyzvednout platební kartu, kterou vám pohltil bankomat, předpokládáte zcela automaticky, že bude odblokovaná. Jen do té chvíle, než se přesvědčíte o opaku. Jaký smysl má vrátit klientovi zablokovanou platební kartu, aby mu vzápětí zmizela v útrobách bankomatu a on musel znovu absolvovat stejné „kolečko", na to jsme se zeptali, na základě konkrétní zkušenosti, České spořitelny.

31.05.2011

Prostějov - Komise pro cestovní ruch a podnikání doporučila vybudovat ve městě odstavné parkoviště pro autobusy a nákladní dopravu. Vedení města přislíbilo se tímto návrhem vážně zabývat.

30.05.2011

Prostějov - Nehoda, která se stala na kolejích poblíž Sportovní ulice v pátek večer, o níž jsme informovali jako první, má podle posledních informací za oběť mladého sportovce - tenistu Radima Urbánka. Rodina si ale nepřeje podávat žádné informace o jeho zdravotním stavu.

30.05.2011

Prostějov -  Téměř stoleté hodiny na věži radnice čeká rekonstrukce. Obyvatelé města a návštěvníci se budou muset bez ukazatele času obejít v době letních prázdnin. Právě na tu dobu je naplánován rozsáhlý zásah.

30.05.2011

Prostějovsko - Rizikové bio-okurky do regionu nedorazily, přesto potravinářská inspekce rozšiřuje mimořádnou kontrolu čerstvé zeleniny po celém území České republiky.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce