Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Pálení čarodějnic v Určicích. Dnes!
30.04.2019 06:31

V úterý 30. dubna pořádá Společenství zábavy Domeček a SDH Určice tradiční pálení čarodějnic na starém hřišti. Během odpoledne bude připraveno mnoho akcí a her pro děti, kde budou soutěžit o drobné odměny. Dále uvidí ukázku zásahu dobrovolných hasičů z Určic. Bude také soutěž o nejlepší masku a odpoledne zakončí ohňostroj.

30.04.2019 06:30

Čarodějnice v zámeckém sklepě se nazývá akce, která se v zámku v Čechách pod Kosířem koná 30. dubna.

29.04.2019 07:51

Letošní již 14. ročník Veřejného čtení jmen obětí holocaustu – Jom ha-šoa se uskuteční 2. května ve 21 městech České republiky. V roce 2019 se k akci nově připojují Karlovy Vary, Mikulov, Nýrsko, Prostějov a Teplice. Ve všech městech čtení zahájíme ve 14.00. Nejdéle se bude číst v Praze a v Brně, a to do 17:00 hodin. Záštitu nad letošní akcí přijali velvyslanec státu Izrael v ČR J. E. Daniel Meron a ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček.

29.04.2019 07:50

Do práce na kole je celostátní výzvou, jejíž 9. ročník se uskuteční v květnu 2019. Cílem akce je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, zdraví, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu.

28.04.2019 07:38

Sobotní dopoledne patřilo na náměstí TGM v Prostějově matičce Zemi. Tradiční osvětová akce u příležitosti oslav Dne Země byla i tentokrát spojená s ekojarmarkem.

28.04.2019 07:36

V minulých letech byl od dubna do září o víkendech provozován na trase Prostějov – Protivanov a Prostějov - Jedovnice cyklobus. Tato služba se setkala s velmi kladným ohlasem cykloturistů a byla v hojné míře využívána. Cyklisté tuto službu mohou  využít i letos.

27.04.2019 07:03

Další ročník setkání dětí a mládeže se složkami IZS se konal čera na prostějovském velodromu. Techniku zde představili policisté, hasiči, celníci, zdravotníci, městská policie a vojenská policie.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce