Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Aktuálně

Názory

Práce v Plumlovské probíhají podle harmonogramu
Dnes 08:01

Práce v Plumlovské ulici v Prostějově probíhají v souladu s harmonogramem a po jednotlivých etapách. Činnosti jsou z hlediska skladby stejné, jen se liší jejich intenzita dle charakteru příslušné etapy, například hustotou zasíťování, počtem vjezdů či přípojek.

Dnes 07:59

Od pátku 19. 4. 2019 přistihli prostějovští policisté několik cyklistů, kteří usedli na jízdní kolo pod vlivem alkoholu.

21.04.2019 07:45

Pomlázky, kraslice, folklor, ale i místní speciality – to vše můžete čekat na Horním náměstí o velikonoční neděli 21. dubna. Olomoucké Velikonoce oživí folklorní soubory, cimbálovka a na děti bude čekat spousta zábavy.

21.04.2019 07:43

Doposud byly správci lesoparku Lesy města Prostějova, s.r.o., nově půjde o společnost FCC, s.r.o. Prostějov. Rada města Prostějova schválila ukončení spolupráce s dosavadním správcem a zahájení dalšího pronájmu se správcem novým.

20.04.2019 08:38

Tak jako loňskou úspěšnou sezonu, tak i tu letošní začínají Špinavci o velikonočním víkendu na nádvoří zámku Plumlov. O prodlouženém víkendu 20. - 22. 4. 2019 navážou na oblíbenou akci Rekviem za rytíře, tentokrát s přídomkem „III“.

20.04.2019 08:30

Jsou svátky a v Zoo Olomouc připravili velikonoční dílničky, tradice napříč světem i komentovaná krmení. Tak si udělejte výlet na Svatý Kopeček.

20.04.2019 08:28

Rada města Prostějova doporučuje zastupitelům schválit poskytnutí dotace z rozpočtu města Prostějova na rok 2019 na podporu pořádání utkání Fed Cupu ČR : Kanada.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce