Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Rotariáni věnovali pětaosmdesátiletému Jiřímu elektrický vozík
30.04.2018 07:12

V souladu s naší rotariánskou tradicí, maje také na zřeteli dlouholeté cíle Rotary klubu Prostějov, jsme letos zakoupili pro vybraného místního invalidu elektrický invalidní vozík.

30.04.2018 07:10

V předchozích letech se příslušníci 102.pzpr účastnili mezinárodní soutěže WARRIOR, která každoročně probíhá ve středisku KASOTC (The King Abdullah II Special Operations Training Center) v Jordánsku. Ne jinak je tomu i v letošním roce, kdy příslušníci 102.pzpr obdrželi přímou pozvánku se této prestižní soutěže opět zúčastnit. Soutěže, které se účastní jednotky průzkumných a speciálních z celého světa.

29.04.2018 07:06

Již potřetí si dnes můžete zatančit v Národním domě. Národní dům ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem města Prostějova opět pořádá taneční čaje. Ty dnešní se konají od 16 hodin.

29.04.2018 07:04

Poslední dubnový večer se na mnoha místech Olomouckého kraje rozzáří ohně. Třicátý duben je totiž od nepaměti spojen s pálením čarodějnic. Neopatrnost při těchto oslavách bohužel každoročně způsobuje požáry a také zranění. Kromě vlastní lidské neopatrnosti hraje rozhodující roli také počasí.

28.04.2018 06:32

Na tři měsíce bude zcela uzavřena Lidická ulice v Prostějově. Uzávěra začne už 1. května a důvodem je oprava vodovodu. Délka uzavírky bude zhruba 200 metrů, objížďka není stanovena. Termín ukončení uzavírky je 31. 7. 2018

28.04.2018 06:30

Olomoucká Korunní pevnůstka se připravuje na oblíbené Pálení čarodějnic. Pomalu ale jistě se blíží magická Filipojakubská noc plná strašidelných i roztomilých čarodějnic a s ní i již tradiční zábavné odpoledne a večer v areálu olomoucké Korunní pevnůstky. Koná se 30. dubna.

27.04.2018 06:45

Prostějovská firma Šálek s.r.o. navázala před léty na výrobu bývalého Agrostroje. A navázala úspěšně. Její malotraktory využívají zákazníci nejen z Česka. Už šest let je vyváží i do Ghany.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce