Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

30.04.2017 08:00

Dne 30. dubna 1789 byl George Washington jmenován prvním prezidentem Spojených států amerických. Washington byl voják a politik. Byl jediným americkým vojákem v historii v hodnosti maršála, do této hodnosti už nebyl nikdy nikdo jmenován. Ve funkci prezidenta USA byl do 4. března 1797.

reklama
banner

30.04.2017 07:53

Pondělí

Nemocnice Prostějov pozvala Prostějovanky na Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení, které se uskutečnilo 27. dubna od 14 do 18 hodin. Zájemkyně si mohly prohlédnout porodní sály, pokoje, ambulance a novorozenecké oddělení. Zároveň se dozvěděly, jak poznají blížící se porod, co si vzít s sebou do porodnice, jaké služby porodnice nabízí a spoustu dalších informací. V rámci akce si návštěvníci mohli také prohlédnout prezentaci produktů pro maminky a děti od různých společností.

30.04.2017 07:47

Více než stovka maminek zavítala na Den otevřených dveří na gynekologicko-porodnickém oddělení Nemocnice Prostějov. Všichni návštěvníci měli možnost prohlédnout si oddělení i porodní boxy, poradit se s porodními asistentkami či vyzkoušet si některý z přípravků pro maminky i děti od firem Hipp, Weleda a Medela.

29.04.2017 07:05

Dne 29. dubna 1624 jmenoval Ludvík VIII. kardinála Richelieu ministrem zahraničí Francie. Richelieu byl francouzský šlechtic, duchovní a státník. Obecně je považován za jednoho z nejvýznamnějších politiků 17. století. Byl velkým mecenášem  vědy a umění a mimo jiné založil Francouzskou akademii.

29.04.2017 06:52

Kriminalisté územního odboru Olomouc, oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování, na základě dlouhodobě rozpracované operativní činnosti zahájili trestní stíhání dvou osob. Dvaadvacetiletého muže z Prostějovska a dvaadvacetileté ženy z Olomoucka.

28.04.2017 07:06

Dne 28. dubna 1867 se české korunovační klenoty navrátily z Vídně, kam byly odvezeny za prusko-rakouské války, trvale do Prahy. Jde o soubor předmětů ze Svatovítského pokladu a sloužily jako odznaky vlády a moci českých králů. Zahrnují Svatováclavskou korunu, královské žezlo a královské jablko. Korunu nechal zhotovit Karel IV. V letech 1345 – 1346 ke své korunovaci českým králem.

28.04.2017 07:02

V neděli 30. dubna v 16 hodin vypukne na starém hřišti v Určicích čarodějnický rej. Tradiční pálení i letos pořádají dobrovolní hasiči a Společenství zábavy Domeček v ďolíku zvaném Staré hřiště.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce