Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

30.04.2017 08:00

Dne 30. dubna 1789 byl George Washington jmenován prvním prezidentem Spojených států amerických. Washington byl voják a politik. Byl jediným americkým vojákem v historii v hodnosti maršála, do této hodnosti už nebyl nikdy nikdo jmenován. Ve funkci prezidenta USA byl do 4. března 1797.

30.04.2017 07:53

Pondělí

Nemocnice Prostějov pozvala Prostějovanky na Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení, které se uskutečnilo 27. dubna od 14 do 18 hodin. Zájemkyně si mohly prohlédnout porodní sály, pokoje, ambulance a novorozenecké oddělení. Zároveň se dozvěděly, jak poznají blížící se porod, co si vzít s sebou do porodnice, jaké služby porodnice nabízí a spoustu dalších informací. V rámci akce si návštěvníci mohli také prohlédnout prezentaci produktů pro maminky a děti od různých společností.

30.04.2017 07:47

Více než stovka maminek zavítala na Den otevřených dveří na gynekologicko-porodnickém oddělení Nemocnice Prostějov. Všichni návštěvníci měli možnost prohlédnout si oddělení i porodní boxy, poradit se s porodními asistentkami či vyzkoušet si některý z přípravků pro maminky i děti od firem Hipp, Weleda a Medela.

29.04.2017 07:05

Dne 29. dubna 1624 jmenoval Ludvík VIII. kardinála Richelieu ministrem zahraničí Francie. Richelieu byl francouzský šlechtic, duchovní a státník. Obecně je považován za jednoho z nejvýznamnějších politiků 17. století. Byl velkým mecenášem  vědy a umění a mimo jiné založil Francouzskou akademii.

29.04.2017 06:52

Kriminalisté územního odboru Olomouc, oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování, na základě dlouhodobě rozpracované operativní činnosti zahájili trestní stíhání dvou osob. Dvaadvacetiletého muže z Prostějovska a dvaadvacetileté ženy z Olomoucka.

28.04.2017 07:06

Dne 28. dubna 1867 se české korunovační klenoty navrátily z Vídně, kam byly odvezeny za prusko-rakouské války, trvale do Prahy. Jde o soubor předmětů ze Svatovítského pokladu a sloužily jako odznaky vlády a moci českých králů. Zahrnují Svatováclavskou korunu, královské žezlo a královské jablko. Korunu nechal zhotovit Karel IV. V letech 1345 – 1346 ke své korunovaci českým králem.

28.04.2017 07:02

V neděli 30. dubna v 16 hodin vypukne na starém hřišti v Určicích čarodějnický rej. Tradiční pálení i letos pořádají dobrovolní hasiči a Společenství zábavy Domeček v ďolíku zvaném Staré hřiště.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce