Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Zebra odhalila i opilce za volantem
12.04.2016 18:27

Ve dnech 4. – 8. dubna 2016 proběhlo jarní kolo tradiční celorepublikové akce „Zebra se za tebe nerozhlédne“. Na Prostějovsku se akce zúčastnilo celkem 87 policistů ze všech základních útvarů. Policisté při akci dohlíželi na přechodech pro chodce v blízkosti základních škol v době před začátkem a po skončení vyučování. 

12.04.2016 18:23

Dotaci ve výši 150 tisíc korun Římskokatolické farnosti Povýšení svatého Kříže Prostějov přiklepli dnes prostějovští zastupitelé na opravu zdejších varhan. Opozice žádala navýšení původní sto tisícové dotace na půl milionu.

12.04.2016 18:04

Po pondělní abdikaci 12 členů ANO2011 z hnutí oznámili tři stávající zastupitelé zánik klubu. Zároveň vyhlásili nový.

02.04.2016 17:22

Šestadvacátého března po dvaadvacáté hodině na základě telefonického oznámení vyjížděla hlídka strážníků  na Kosteleckou ulici, kde vůz řídil opilec.

02.04.2016 17:18

Městská knihovna Prostějov nabídne v dubnu víc než bohatý program. Kromě pravidelných akcí se můžete těšit na posezení s hudebním a filmovým kritikem Janem Rejžkem, povídání o Sibiři s Tomášem Kubešem, přednášku s Adamem Plajnerem o finanční gramotnosti a na Deskohraní pro všechny hravé. 

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce