Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Avatarka zve na výstavu Když má doktor čas
30.04.2015 07:36

Vernisáž fotografií Pavla Navrátila se uskuteční 12. května  v 17 hodin.

30.04.2015 07:31

Celkem 132 návrhů od 69 respondentů se sešlo do vyhlášené soutěže o jméno pro restauraci, která bude (znovu)otevřena v nové administrativní budově Výstaviště Flora Olomouc v sousedství hlavního pavilonu A. Tři vybraní soutěžící už byli informování o své výhře - poukázce na dvě vstupenky na jarní, letní či podzimní květinovou a zahradnickou výstavu Flora Olomouc.

29.04.2015 09:44

Ve středu 29. dubna v 9 hodin dopoledne bude u zadního vchodu pavilonu A Výstaviště Flora Olomouc (směrem do parku naproti pavilonu E) zahájen výprodej zelených exponátů - především letniček - ze skončené jarní etapy mezinárodní květinové a zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc 2015.

29.04.2015 09:40

Na Eliščin pohár v petangue si můžete zajet do Krumsína 1. máje. Turnaj dvojic začíná ve 14 hodin.

28.04.2015 07:50

Česká obchodní inspekce odhalila při březnové kontrole kvality pohonných hmot závady pouze u tří vzorků nafty. Ostatní paliva byla v pořádku. Podíl nekvalitních pohonných látek na trhu tak zůstal  další měsíc na 1,3 procenta, před rokem byl vyšší. Vyplývá to z dnešních informací České obchodní inspekce . V Olomoucké kraji ČOI hříšníky neodhalila.

28.04.2015 07:44

Česká pošta a společnost ČP Cloud dnes spustily ostrý provoz aplikace, která umožňuje zasílat papírovou poštu z počítače a vést její archiv. Letos chce získat jedno až dvě procenta trhu obyčejných listovních zásilek. Uvedli to zástupci obou firem.

27.04.2015 10:05

Od příštího roku bude možné zaplatit daň z nemovitých věcí prostřednictvím soustředěné inkasní platby obyvatelstva (SIPO). Informovala o tom Finanční správa. O možnosti platby daně přes SIPO budou lidé informování letákem, který bude správa v následujících týdnech rozesílat společně se složenkou k zaplacení daně z nemovitých věcí. Složenku zasílají finanční úřady každý rok, poslední by měly být doručeny nejpozději do 25. května.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce