Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Ať všechny hodné čarodějnice v ohni neskončí
30.04.2014 20:52

Filipojakubská noc má mnoho názvů. Nejčastěji ji známe jako den, kdy se„pálí čarodějnice“, ale také se jí jinak říká Walpuržina noc, či Beltine. Filipojakubská noc připadá vždy noci 30. dubna na 1. května.

30.04.2014 14:41

Na rozdíl od loňska, kdy lilo jako z konve, letos organizátorům Dne se složkami integrovaného záchranného systému přálo počasí. A bylo se skutečně na co dívat.

30.04.2014 14:39

Cyklus scénického čtení LiStOVáNí, kterému se v Městském divadle v Prostějově mimořádně daří, pokračuje 6. května v 18 hodin v komorním prostoru na jevišti za oponou pořadem Legenda Z + H (Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka).

30.04.2014 14:13

Škodu za téměř 200 tisíc korun způsobil vandal, který v Hrdibořicích poškodil 11 starších osobních aut, parkujících v částečně neoploceném areálu bývalého zemědělského objektu.

30.04.2014 12:21

Zhruba 450 tisíc držitelů průkazů mimořádných výhod a průkazů osoby se zdravotním postižením nemusí v nejbližší době absolvovat nové posouzení zdravotního stavu, které by měl podle platné legislativy absolvovat každý žadatel do konce roku 2015. Počátkem roku 2016 bude existovat pouze jeden průkaz osoby se zdravotním postižením.

30.04.2014 07:28

Prostějovští občanští demokraté rozhodli o složení prvních míst jejich kandidátky pro podzimní volby do prostějovského zastupitelstva. Jako lídr stranu do voleb povede Tomáš Blumenstein - předseda celostátní organizace Mensa ČR, která sdružuje lidi s vysokou inteligencí. Blumenstein je v současnosti prostějovským zastupitelem a zasadil se například o další zprůhlednění městských zakázek v oblasti IT. Před čtyřmi lety ho Prostějované do zastupitelstva vykroužkovali z nevolitelného místa pomocí preferenčních hlasů.

30.04.2014 07:22

Hned dvě ulice u hlavního nádraží v Prostějově jsou v současné době uzavřeny. Zatímco Vrchlického ulicí projedete alespoň jedním směrem, Karlov je neprůjezdný úplně.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce