Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie)
30.04.2013 13:12

Plumlov – Dnes brzy ráno najely do téměř vypuštěného Bidelce nákladní auta. Rybáři zahájili výlov rybníka v Plumlově, jehož dno je po třech letech znovu zamořené splašky. Do okolních nádrží putovala více než třicet metráků ryb. Některé vynucený výlov nepřežily.

30.04.2013 11:54

Prostějov/kraj – Zvuk sirén, který se ozývá každou první středu v měsíci kolem poledne, nikoho neděsí. Někdo by se ale mohl vylekat, že jejich pronikavý tón tentokrát neslyší. Na Svátek práce test sirén sluchovody obtěžovat nebude, hasiči jej zrušili.

30.04.2013 10:09

Prostějov – Jeho oborem byli penzisté. Po poslední zlodějině, kdy stařence na lavičce strhl zlatý řetízek z krku, si pro mladíka přišla za dva dny policie.

30.04.2013 09:24

Němčice nad Hanou – Stavbu nové multifunkční haly v Němčicích provázely administrativní chyby. Vedení města věří, že nebude muset vrátit osmnáctimilionovou dotaci. Centrum za čtyřicet sedm milionů se bourat určitě nebude, ujišťuje radnice.

30.04.2013 09:08

Prostějovsko – Na příchod Filipojakubské noci jsou už připravení pořadatelé v různých koutech okresu. V Plumlově budou dokonce dva čarodějnické reje současně.

30.04.2013 08:21

Prostějovsko – Teplé počasí láká na vycházky, které ale mohou končit velkými problémy. Aktivita klíšťat je těchto dnech velmi vysoká. V neděli má dosáhnout maxima. 

30.04.2013 08:02

Prostějov – Pantléků, bobrovek, fěrtochů, krézlů, halen a kordulí bude letos na prostějovských hodech k vidění podstatně víc než jindy. Hanácké slavnosti budou totiž příležitostí pro vytvoření rekordu v počtu krojovaných Hanáků na jednom místě.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce