Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Likvidace soch - barbarství, nebo nutnost?
30.04.2012

Prostějov - Dřevěné sochy, které zůstaly jako připomínka sochařských sympozií, přešly na bedra města. Co s nimi dál, na tom se zastupitelé neshodují. Jedni tvrdí, že likvidovat umělecká díla je barbarství, a pokud autor přijede do města a bude se po svém díle shánět, bude to přinejmenším trapné. Druzí tvrdí, že některá díla valnou uměleckou hodnotu nemají a zub času je odsoudil k záhubě, protože péče o ně by byla příliš nákladná.

30.04.2012

Ondratice - Lidskou lebku objevil ve čtvrtek dopoledne 23letý muž v Ondrácké zmole. Archeolog vyloučil, že by šlo o archeologický nález, proto byl povolán soudní znalec.

30.04.2012

Prostějov - Nový správce biokoridoru Hloučela omlazuje dřeviny. Regeneraci zeleně tady provádí jak Lesy města Prostějova, tak správce toku Povodí Moravy. Po devíti letech je biokoridor rozdělen mezi tři organizace, které mají na starosti jeho údržbu. Kácení ale není kvůli vylepšení hospodářského výsledku Lesů.

30.04.2012

Prostějov - „No jasný, chtěli by víc na odměny ...," píše k článku o nákladech na letošní mírnou zimu ve městě čtenář Vlastík.

30.04.2012

Bohuslavice / Ivaň - Hned dva nálezy munice z druhé světové války včera odpoledne přivolaly pyrotechniky. Dělostřelecký granát objevili dobrovolní hasiči v tůňce, když čerpali vodu do cisterny, a výkopové práce zase odhalily ruský ruční granát.

30.04.2012

Přemyslovice - Požár lesa u Přemyslovic, o němž jsme informovali, se včera silným větrem znovu rozhořel a zkomplikoval. Rozšířil se až na plochu deseti hektarů a způsobil odhadem dvoumilionovou škodu. Zasahoval i vrtulník z Brna.

29.04.2012

Prostějovsko - Teplé počasí a silný vítr nahrávaly v průběhu víkendu požárům, kterých hasiči na okrese likvidovali hned několik. K těm větším určitě patřilo zahoření lesa u Přemyslovic nebo na hranici okresu u Myslejovic.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce