Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

30.04.2011

Němčice nad Hanou - Ve městě se začaly šířit zvěsti o tom, že na skládku v Němčicích se vozí odpad z požáru chemičky v Chropyni. Zatím se prý ale jednalo pouze o možnosti pronájmu plochy na rozdrcení zdravotně nezávadného odpadu.

30.04.2011

Prostějovsko - Po vzniku Studánkové mapy mají prostějovští ochránci přírody další plány: získat patrony pro studánky, uspořádat průzkumné výpravy, osvětové akce a mnoho dalších nápadů. Získané peníze jim v tom mají pomoct.

29.04.2011

Prostějov - Devátý ročník soutěže „ O pohár Zdravého města" byl dnes dopoledne již tradičně věnován žákům šestých tříd prostějovských základních škol. Nejlépe se dařilo na stanovišti u hasičů, nejhůř na tom policejním.

29.04.2011

Prostějov - Dva muži odvrtávající zámek u vchodových dveří do prodejny módy poblíž centra města byli kvůli svému podezřelému chování v nočních hodinách nahlášeni na linku městské policie.

29.04.2011

Němčice nad Hanou - Unikátní projekt výstavby továrny na separaci tuků z odpadních vod naráží na odpor obyvatel, kteří se po zkušenostech s cukrovarem obávají neblahých důsledků na život města. Ve středu se setkaly na jednání obě protistrany i zástupci města.

29.04.2011

Plumlov - Kráčející sací bagr odtěžuje v těchto dnech ze zavodněných lagun přehrady sedimenty, kamení a štěrk. Z hloubky zhruba tří metrů putují dlouhou hadicí ven. Plocha obou lagun zabírá zhruba 55 000 m2 a stroj by je měl zvládnout při dobrém počasí zhruba za týden.

29.04.2011

Prostějov - Středeční Divadelní kavárna přinesla ochutnávku zákusku v podobě devadesáté reprízy představení Aby bylo jasno. Do Prostějova přijela čtveřice známých herců, aby sehrála jedno velké nedorozumění.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce